Viacboj mladých hasičov

Viacboj mladých hasičov

RedakciaAktuality8.10.2018

Auto text/foto: Tibor Šuľa

Už 11. ročník obľúbenej súťaže Hasičského viacboja mladých hasičov sa uskutočnil 6. októbra v Likavke. Zišlo sa tam 19 družstiev zo Slovenska a Poľska. Podujatie pripravili členovia občianskeho združenie Florián, Základná škola s materskou školou v Likavke, Dobrovoľný hasičský zbor (DHZ) v Likavke v spolupráci s vedením tamojšej obce a Okresný výbor Dobrovoľnej požiarnej ochrany v Ružomberku.

„Pôvodne sme plánovali podujatie uskutočniť 29. septembra, ale pre nepriaznivé počasie sme ho posunuli o týždeň. Tohtoročného branného preteku sa zúčastnilo 19 družstiev prevažne z Oravy, Liptova, ale aj vzdialeného Semerova a tiež z družobnej poľskej obce Bystra pri Bialsku Biala,“ uviedol hlavný rozhodca pretekov Rastislav Kudlička.

Krásne slnečné počasie a rozžiarené tváre detí dávali nádej, že sa podujatie podarí a deti si dobre zašportujú, zasúťažia a zabavia sa. I keď po predchádzajúcich daždivejších dňoch bola trať stále blatistá a namáhavá, na výkonoch detí to neubralo. Práve naopak. Snažili sa snáď o to viac.

Súťažili päťčlenné družstvá, ktoré museli prekonať asi 2,5 km dlhú trať s vysokým prevýšením, na ktorej sa nachádzalo deväť stanovíšť. Na nich si vyskúšali napríklad hod granátom na cieľ, streľbu zo vzduchovky, paintball, hasičský útok, spúšťanie sa po lane na lanovke a čakalo ich aj viazanie uzlov.

V konečnom zúčtovaní sa najlepšie darilo opäť domácim mladým hasičom z Likavky, ktorí si odniesli poháre, medaily a vecné ceny za prvé miesta v obidvoch kategóriách. Za nimi sa v kategórii chlapcov umiestnili hasiči z Lieseku (družstvo A) a chlapci z Rojkova. V kategórii dievčat na druhom mieste skončili žiačky zo Základnej školy v Semerove a tretie miesto sa ušlo hasičkám z Hladovky (družstvo A).

„Veľké ďakujem a slová povzbudenia chceme vysloviť aj vedúcim z DHZ Liptovská Osada, ktorí po mnohých rokoch dali dokopy detský tím a zúčastnili sa našej súťaže - nateraz mimo hodnotenia, ale predsa so sympatickými výsledkami. Držíme palce do ďalšej činnosti,“ povedal veliteľ súťaže Peter Brtko.

Poďakovanie súťažiacim ako aj organizátorom za prípravu krásneho podujatia vyjadril aj riaditeľ súťaže a starosta obce Likavka Marián Javorka.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia