Vianoce v Ružomberku už začali, postaral sa o to Karel Gott

Vianoce v Ružomberku už začali, postaral sa o to Karel Gott

RedakciaAktuality8.12.2018

Športová hala Koniareň sa počas piatka a soboty premenila na okúzľujúce miesto s atmosférou zimnej rozprávky. Koncert, na ktorom Boom Band Jiřího Dvořáka hudobne sprevádzal spevácke osobnosti ako Ilona Csáková, Vašo Patejdl, Markéta Konvičková a v neposlednom rade Karel Gott, so sebou priniesol aj ducha blížiacich sa Vianoc. Tento neobyčajný hudobný vianočný darček pripravila Nadácia Supra a Občianske združenie Ružomberčan.

Koncert v znamení zvučných mien

Hudobnú časť odštartovala domáca Muzikálová súkromná základná umelecká škola Alkana. Hneď po nej sa na pódiu objavila česká speváčka Ilona Csáková s nezameniteľným hlasom. Poriadnu dávku elánu so sebou prinieslo aj vystúpenie charizmatického Vaša Patejdla. Ten začal rezkou piesňou O tom je raj a pokračoval aj ďalšími známymi hitmi. Celú halu rozospieval aj povestnou piesňou Voda, čo ma drží nad vodou. „Musím povedať, že publikum tu v Ružomberku bolo naozaj výborné. Aj keď ono sa hovorí, že publikum je vždy dobré, zlá môže byť iba kapela. Spievalo sa mi veľmi príjemne. Bola to pre mňa taká zmena, lebo väčšinou spievam s Elánom alebo so svojou kapelou. Teraz som však mal možnosť spievať s vynikajúcimi muzikantmi z kapely Boom Band a aj napriek tomu, že sme mali skúšku tesne pred koncertom, myslím, že to dopadlo skvele,“ opísal svoje dojmy Patejdl. Adventný čas je však pre neho ako aj pre ostatných muzikantov mimoriadne hektickým obdobím a podľa jeho vlastných slov si čas na oddych nájde zrejme až na Štedrý deň. „Pre nás muzikantov ten advent veľmi pokojný nie je. Väčšinou sa práve v tomto období koná množstvo koncertov a ja osobne do Vianoc absolvujem s Elánom ešte tri veľké koncerty v Olomouci, Ústí nad Labem a v Prahe,“ dodal.

Veľkému potlesku publika sa tešila aj bývala účastníčka súťaže SuperStar, Markéta Konvičková. Aj keď ako sama povedala, na Slovensku často nekoncertuje a v Ružomberku vystúpila prvýkrát, cítila sa tu ako skutočná hviezda. „Som tu prvýkrát a musím priznať, že medzi menami ako Ilona Csáková, Vašo Patejdl a Karel Gott, to moje až tak nevyznieva, ale som nesmierne rada za úžasnú atmosféru a veľký potlesk,“ priznala s nadšením Konvičková. Samotných Ružomberčanov sediacich v publiku pritom označila ako veľmi žičlivých ľudí a popriala im aby boli takí veselí, šťastní a usmievaví nie len jeden večer v roku, ale každý deň.

Čerešničkou na torte sa stal Karel Gott

Najvýznamnejší a najpopulárnejší spevák v dejinách česko-slovenskej populárnej hudby sa do Ružomberka vrátil po tridsiatich piatich rokoch. Atmosféra v Koniarni nabrala po jeho príchode na pódium výnimočný a neopakovateľný charakter. Svoje piesne často uvádzal pre neho príznačným a vtipným slovom na úvod, čím opäť potvrdil, že je nie len úžasný spevák, ale aj človek so zmyslom pre humor. Spoločnosť počas vystúpenia mu robili aj jeho dcéry. Mladšia Nelly mu spolu s ďalšími dievčatami pri niektorých piesňach dotvárala tanečnú zložku. Staršia dcéra Charlotte si so svojím otcom dokonca zaspievala známu pieseň Zvonky štěstí. „Kedysi som s Darinkou Rolinsovou spieval krásnu pieseň. Volala sa Zvonky štěstí. Tentokrát som si na túto pesničku pozval tiež 12-ročnú speváčku, aj Darinka mala v tom čase 12 rokov, ktorá rada spieva a je to moja staršia dcéra Charlotte,“ uviedol svoj duet s dcérou Karel Gott. Od obecenstva si vyslúžil niekoľkokrát standing ovation a neutíchajúci búrlivý potlesk.

Veľký zážitok stretnúť sa na jednom mieste s takou osobnosťou ako je Karel Gott to bol aj pre moderátorskú dvojicu Luciu Barmošovú a Štefana Skrúcaného. Obaja sa pritom zhodli na tom, že aj keď moderujú veľké množstvo eventov, je pre nich úžasnou súčasťou života, ak sa môžu stretnúť s ľuďmi, ktorých si vážia a obdivujú. „Stretnúť sa s Karlom Gottom na javisku nie je každodenný jav ani pre nás moderátorov, ktorí robíme veľa akcií. Je pre nás radosťou sledovať, že Karel okrem toho, že je vynikajúci spevák, je aj fantastický bavič a vtipný človek. Smejem sa na jeho fórikoch, ktorými uvádza svoje piesne. Z toho mi vyplýva, že je stále plný humoru, plný života a pevne verím, že bude takto rozveseľovať ľudí ešte dlho,“ doplnil Skrúcaný.

Nadácia, ktorá pomáha a šíri radosť

Vianočný koncert organizovala v poradí už tretíkrát Nadácia Supra v spolupráci s Občianskym združením Ružomberčan. Nadácia Supra funguje od roku 2016 a jej cieľom je pomáhať slabším, jednotlivcom aj komunitám, ktorým záleží na svojom okolí.

V uplynulom roku 2018 podporila Nadácia Supra projekty v hodnote 169 782€. Patrila k nim podpora zdravia občanov regiónu, podpora seniorov a znevýhodnených občanov, podpora individuálnym občanom a tiež projekty na rozvoj detí a mládeže regiónu.

Milan Fiľo, donátor Nadácie Supra vyjadril veľké poďakovanie Karlovi Gottovi za to, že prijal jeho pozvanie a poctil Ružomberok svojou návštevou. „Chcel by som sa poďakovať, že takýto významný človek prišiel tu k nám. Aj napriek svojmu nabitému programu, z ktorého si naozaj môže vyberať kde a pre koho bude spievať, prišiel do Ružomberka a je medzi nami. Aj keď my vyrábame „Maestro“ - jeden z najlepších papierov, Maestro ako Karel Gott je len jeden,“ uzavrel s úsmevom.

(foto: Rudolf Maškurica)

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia