Vianočné očkovanie využili stovky ľudí

Vianočné očkovanie využili stovky ľudí

RedakciaAktuality13.12.2021

Až 309 záujemcov využilo ponuku vojenskej nemocnice a otvorenie vakcinačného centra v sobotu. V tento deň sa začala celoslovenská týždňová kampaň s názvom Darujme si Vianoce.

Vakcinačné centrum v Ružomberku navštívil Mikuláš, hrala v ňom živá hudba, očkovaní dostali darčeky.

„Občianske združenie Ružomberčan pomáha ľuďom od vzniku pandémie. Sústreďujeme sa na prevenciu, rozdávali sme svojim členom rúška, respirátory, hygienické potreby. Keď nás oslovila vojenská nemocnica, aby sme pomohli, tak sme sa s radosťou pridali. Tentoraz sme prispeli mikulášskymi darčekmi od spoločnosti Mondi SCP a Harmanec,“ povedala členka výboru OZ Ružomberčan Jana Streitová.

Po vakcínu si prišla aj 79-ročná matka Petra Dolinku z Ružomberka, osemdesiatku oslávi na Vianoce. Dávku dostala rovno v aute, ktorým ju syn priviezol. „Jednoznačne som za očkovanie, aj ja som ho už absolvoval. Priateľke zomrel otec a mamu ledva zachránili, neboli očkovaní,“ povedal Peter Dolinka.

Vedúcou sestrou ružomberského vakcinačného centra, v ktorom už aplikovali viac ako 57-tisíc dávok, je Agáta Žaškovská. Počas toho sa stretli s rôznymi ľuďmi. „Zo začiatku k nám chodili len ľudia, ktorí očkovanie uznávajú a chcú. Teraz sa to zmenilo, niektorí chodia aj z donútenia, aby mohli ísť do práce, mali voľnejší pohyb. Sú na nás nahnevaní, agresívni a zlí. Aj dnes ráno sme mali jeden incident. No väčšina ľudí je našťastie príjemná a správa sa k nám normálne.“

Výsledkom očkovania v Ružomberku z 11. decembra je 22 ľudí, ktorí dostali prvú dávku, druhú dostali štyria, po tretiu si prišlo 268 záujemcov, všetkým aplikovali Comirnaty od spoločnosti Pfizer/BioNTech. Jednorazovú vakcínu Janssen od spoločnosti Johnsonn&Johnson využilo 15 ľudí. Celkovo sa zaočkovalo 309 záujemcov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia