Vicepremiér v ružomberských papierňach

Vicepremiér v ružomberských papierňach

Ján SvrčekAktuality20.3.2024

Akciovú spoločnosť Mondi SCP Ružomberok v minulosti už navštívili viacerí štátni predstavitelia a iné významné osobnosti spoločenského života. Naposledy do papierenského kombinátu, ktorý v súčasnosti zamestnáva okolo 1400 ľudí, zavítal podpredseda vlády SR a minister životného prostredia Tomáš Taraba.

Vládny predstaviteľ sa stretol s predsedom predstavenstva ružomberskej fabriky, ktorá vo výrobnej sfére je najväčším zamestnávateľom v Liptove, Miloslavom Čurillom a ďalší členmi manažmentu. T. Taraba sa bol aj pozrieť do "kuchyne", do výroby. Na vlastné oči videl pýchu tohto gigantu, jeho najnovší a v poradí piaty papierenský stroj PS19 na výrobu kartónov, ktorý v súčasnosti nemá konkurenciu v Európe

Vzácnej návšteve bola prezentovaná vízia akciovej spoločnosti do budúcna, tiež moderné technológie, ktoré sú základom pre jej rozvoj. Hostitelia informovali aj o ďalšom významnom faktore, o dlhoročnej podpore miestnej komunity vo viacerých oblastiach života, o prínose podniku pre lokálnu zamestnanosť. Prišla reč aj o plánoch v oblasti ekologizácie firmy, o jej vplyve na životné prostredie. T. Taraba vyzdvihol vysokú kvalitu technologických procesov v ružomberských papierňach, ktoré dosahujú svetové parametre. Takisto vyslovil podporu rozvoju slovenského celulózovo-papierenského priemyslu.

Foto: Mondi SCP

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia