VIDEO: Jiřina Bohdalová: Prišiel pán, ktorý mi hovoril madam

VIDEO: Jiřina Bohdalová: Prišiel pán, ktorý mi hovoril madam

RedakciaAktuality21.6.2021

Herečku Jiřinu Bohdalovú pozná každý Čech a aj Slovák. Táto legenda filmového plátna a televíznych obrazoviek oslávila v tomto roku 90. narodeniny a aj napriek vysokému veku má stále dobrú náladu. V exkluzívnom rozhovore pre portál Žijem v Ružomberku si okrem iného zaspomínala na to ako sa v pražskom Divadle Hybernia zoznámila s ružomberským podnikateľom a filantropom Milanom Fiľom.

„Prvýkrát som o ňom iba počula. Ale nebol to pán Fiľo ale Milánek. Tak som naňho bola zvedavá. Prišiel pán, ktorý ma oslovoval madam. A tak mi nikto nehovoril, takže som si ho zapamätala,“ hovorí Jiřina Bohdalová, ktorá si okrem iného spomína aj na svoje návštevy u Milana Fiľa ale aj na ponuky účinkovať v muzikáloch, ktoré odmietla.

Na svoje zoznámenie s Milanom Fiľom si zaspomínal aj scenárista, dramatik a režisér Zdeněk Zelenka. „Bolo to v roku 2005, keď sa Divadlo Hybernia chystalo na svoje otvorenie. A Milan Fiľo ma oslovil či nemám nápad na nejaký muzikál. No a v roku 2006 sme toto divadlo otvorili muzikálom Golem,“ hovorí Zelenka.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia