VIDEO: Nemocnici v Ružomberku pomôžu štedré dary

VIDEO: Nemocnici v Ružomberku pomôžu štedré dary

RedakciaAktuality16.12.2021

Na rozvoj Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) v Ružomberku sa za posledné dva roky podarilo získať približne 37 miliónov eur. Rezort obrany má výhľad na ďalších 16 miliónov eur z eurofondov, ktoré sú aktuálne v riešení, a mohol by sa z nich kompletne zrenovovať požiarom zasiahnutý chirurgický pavilón. Na tlačovej konferencii to vo štvrtok oznámil minister obrany Jaroslav Naď.

"Aktuálne je v nemocnici otvorených osem stavenísk, v ôsmich konkrétnych oblastiach sa robí komplexná modernizácia. Ku koncu roka budeme niektoré oddelenia otvárať ako úplne nové a zrekonštruované," uviedol šéf rezortu obrany.

Spoločnosti Mondi SCP a ECO-INVESTMENT prispeli sumou 500 000 eur. Na jeseň minulého roka tieto spoločnosti darovali nemocnici 600-tisíc eur na prístrojové vybavenie pre covidových pacientov. Celková podpora za jeden rok dosiahla 1,1 milióna eur. „Tejto nemocnici a mestu pomáhame už 26 rokov a chceme ďalej. Kultúra Mondi SCP a spoločnosti ECO-INVESTMENT je pomáhať. Nie je to len pre našich zamestnancov a obyvateľov tohto regiónu ale celého Slovenska. Našou povinnosťou je dať peniaze na dobrú vec, zdravotníci ich v tejto ťažkej dobe potrebujú,“ povedal Milan Fiľo, predseda predstavenstva spoločnosti ECO-INVESTMENT. Dal verejný prísľub, že papierne aj ECO-INVESTMENT budú podporovať nemocnicu naďalej.

(red, tasr)

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia