Vítanie nového roka a rozlúčka s ohňostrojmi

Vítanie nového roka a rozlúčka s ohňostrojmi

RedakciaAktuality1.1.2020

Tento dobrý zvyk neporušili ani príchode roka 2020. Už približne dve hodiny pred polnocou tam vládla dobrá nálada. Prispel k nej aj diskdžokej Brok a hosť moravský DJ From Germany Achim.

Na Silvestra sa parku a v blízkosti Liptovského múzea zišlo približne 300 - 400 ľudí, ak nie aj viacej. Sústredili sa nielen v parku, ale aj v jeho okolí, aby si po údere polnoci mohli vychutnať ohňostroj. Posledné sekundy uplynulého roka s ružomberskými primátorom Igorom Čomborom odpočítali aj návštevníci podujatia.

Rok 2020 privítali Ružomberčania posledným ohňostrojom v histórii mesta. V tejto súvislosti hovorca mesta Ružomberok Viktor Mydlo uviedol :

Vieme, že ohňostroj slúži na vyvolanie pocitov šťastia a radosti z prichádzajúceho nového roka – novej etapy života každého z nás. Je to taká tradícia, ktorou sme si uctievali koniec starého a začiatok nového roka. Zároveň vieme aj to, že tak, ako niekomu robia radosť, iní pri ňom trpia. Citlivejší ľudia, zvieratá, príroda. Našu spoločnosť musíme stavať na solidarite a na spolupatričnosti. Rozhodli sme sa teda viac už do ohňostroja neinvestovať. Preto dnešným dňom ukončíme jednu veľkú kapitolu histórie nášho mesta posledným novoročným ohňostrojom. Vy môžete byť pri tom.“

A čo hovoria na zámer ružomberskej samosprávy zrušiť ohňostroj Ružomberčania, ktorých sme zastihli na oslavách príchodu nového roka 2020? Niektorí o tom nevedeli, boli prekvapení rozhodnutím mesta. K nim patril aj študenti Miroslava a Jozef, ktorí si myslia, že aspoň raz v roku by mohol byť ohňostroj. „Oslavy Nového roka už pravdepodobne nebudú také pekné ako doteraz.“ Ich rovesník Martin si myslí, že zabaviť sa dá aj bez veľkolepých svetelných efektov a hluku.

Je otázne, či počin ružomberskej radnice budú nasledovať aj občania. Totiž v Ružomberku tohto roku trval mestský ohňostroj približne 15 minút. Z rôznych kútov mesta vyletovali svetlice aj dve hodiny pred polnocou a takmer tak dlho aj po nej.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia