Vlkolínčania prišli dnes do roboty

Vlkolínčania prišli dnes do roboty

Ján SvrčekAktuality16.3.2024

"Naša dnešná brigáda vznikla úplne spontánne. Na základe snahy a ochoty obyvateľov a ľudí, čo tu vlastnia nehnuteľnosti, trošku ´dedinu´ po zime vyčistiť. Zišli sme sa takí skalní," rozhovoril sa predseda Občianskeho združenia Vlkolínec Ján Ondrík.

Aj keď predpoveď počasia nebola dáka žičlivá, meteorológovia nesľubovali žiadne slniečko, skôr avizovali zachmúrenú oblohu i zrážky, dobrovoľnícku aktivitu to nenarušilo. "Netajím, trochu sme sa počasia obávali, ale napokon všetko dobre dopadlo. Ráno bolo fajn, potom sme jemne i zmokli, avšak pred obedom to už zase bolo bez dažďa," pokračoval J. Ondrík. "Väčšia brigáda sa plánuje na Deň Zeme, no po zime to nevyzeralo dobre, takže bolo treba si aj skôr vysúkať rukávy. Veď ľudia stále navštevujú Vlkolínec. Poupratovali sme všetko od vstupu do osady až hore. Našli sa aj zhnité lavičky, ktoré bolo treba spratať. Zatiaľ ešte nebol čas vyrobiť nové."

Šéf "ozetka" po dnešnej "zmene" nezakrýval príjemné pocity. "Títo ľudia, čo prišli, keď vidia, že je tu nejaký neporiadok, tak ho nebudú obchádzať, alebo naň iba poukazovať. Sami cítia, že treba niečo spraviť, hoci na úkor svojho voľného času. Vidno, že majú krásny vzťah k našej výnimočnej lokalite. Veď je to pýcha celého Ružomberka, zapísaná v Zozname svetového dedičstva UNESCO. Všetkým patrí veľká vďaka. Samozrejme, že sme pripravili aj nejaké drobné občerstvenie. Táto partia si aspoň takúto maličkosť plne zaslúžila," dodal Ján Ondrík.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je 20240316_095552-1280x576.jpg

Foto: Jana Štreitová

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia