Vlkolínec vám pomôže spoznať sprievodca

Vlkolínec vám pomôže spoznať sprievodca

RedakciaAktuality2.7.2024

Históriu jedinečnej osady, jej architektúru a tradície vám vyrozprávajú vyškolení historici a lektori.

Prechádzka vo Vlkolínci vedie pomedzi jedinečné drevené domčeky s pôvodnou architektúrou. Vďaka sprievodcovi sa dozviete, prečo obec vznikla tu, ako prišla k názvu, čím sa živili jej prví obyvatelia.

Pravidelné prehliadky sú v slovenskom jazyku, počas júla a augusta denne o 11.00 h a 14.00 h. Začínajú na parkovisku pri vstupe do Vlkolínca. Tematický okruh je približne kilometer dlhý a prehliadka trvá hodinu.

Chceli by ste spoznať Vlkolínec, ale nestíhate časy prehliadok? Prehliadku si rezervujete aj mimo pravidelných termínov, k dispozícii je aj v anglickom jazyku, na e-maile: tour@vlkolinec.sk alebo telefonicky: +421 911 448 866.

Využite novinku, ktorým je audiosprievodca a spoznajte obec a jej bohatú históriu kedykoľvek chcete.

Fotogaléria

Ukážky tradičných slovenských ľudových remesiel  – Remeslo má zlaté dno pokračujú aj túto sezónu v soboty a nedele vo Vlkolínci. Spoznajte prácu medovnikárov, hrnčiarov, krojárov, košikárov, drotárov, zoznámte sa so snovaním, hačkovaním, tkaním, plstením, korálkovaním, kváskovaním či výrobou tradičných výrobkov zo šúpolia. Program je pripravený vždy od 10.00 h do 17.00 h v Humne pri Roľníckom dome.Rovnako, ako zjednotenie vstupného, sú sprievodcovia súčasť komplexných zmien, ktoré sa v manažmente cestovného ruchu vo Vlkolínci dejú.

Fotogaléria

Foto: OOCR Region Liptov

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia