Vo vojenskej nemocnici obmedzujú plánované operácie

Vo vojenskej nemocnici obmedzujú plánované operácie

RedakciaAktuality16.11.2021

V súvislosti s nárastom počtu nakazených pacientov koronavírusom v regióne a aj napriek tomu, že pred mesiacom požiar značne obmedzil priestorové kapacity Ústrednej vojenskej nemocnice, jej vedenie vyšlo v ústrety požiadavkám Žilinského samosprávneho kraja a od 17. novembra navyšuje počty lôžok pre COVID-ových pacientov.

K dispozícii bude celkovo sedem lôžok s možnosťou napojenia na umelú pľúcnu ventiláciu, 5 lôžok na High flow (vysokoprietokový kyslík) a 35 lôžok s kyslíkom. Vzhľadom na túto skutočnosť nemocnice od 17. novembra až do odvolania obmedzuje plánovanú operatívu.

„Prioritu v súvislosti s operačnými výkonmi budú mať urgentné stavy, akútna zdravotná starostlivosť a onkologické diagnózy vyžadujúce operačný výkon. Plánované operačné výkony budú realizované len v minimálnej miere v závislosti od vyťaženosti anesteziológov a tiež priestorových a personálnych možností jednotlivých pracovísk,“ povedala hovorkyňa nemocnice Petra Dišková.

Pacientov objednaných na plánovanú operáciu bude o jej prípadnom zrušení telefonicky informovať príslušná klinika alebo pracovisko.

Špecializované ambulancie a pracoviská nemocnice sú v prevádzke bez obmedzenia.

Aktuálne vo vojenskej nemocnici Ružomberok hospitalizovaných 36 pacientov s ochorením COVID-19, z toho 6 pacienti sú na umelej pľúcnej ventilácii, 4 High flow a 25 pacientov na klinike infektológie. Od začiatku mesiaca zomreli na COVID – 19 štyria pacienti.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia