Vo vojenskej nemocnici vypukol rozsiahly požiar

Vo vojenskej nemocnici vypukol rozsiahly požiar

RedakciaAktuality17.10.2021

Dnes pred siedmou hodinou ráno sa začalo horieť v Ústrednej vojenskej nemocnici v jednej zo šatni chirurgického pavilónu. Podľa doterajších zistení bol príčinou elektrický skrat. Požiar sa podarilo zahasiť, no o dve hodiny plamene zachvátili strechu budovy a úplne ju zničili.

S ohňom bojuje niekoľko desiatok hasičov z Liptova, Turca aj Oravy. Využívajú pri tom štyri vysokozdvižné plošiny a rebríky. Na pomoc prišlo viacero dobrovoľných hasičských zborov z okolitých obcí. Prišla aj Záchranná brigáda zo Žiliny.

„Vojenská nemocnica začala okamžite s evakuáciou pacientov podľa evakuačného plánu za súčinnosti zdravotníckych zariadení vokolí, konkrétne Liptovský Mikuláš a Dolný Kubín.. Nikto z približne päťdesiatich pacientov ani personálu nebol ohrozený na živote, všetci sú v poriadku. Netýkalo sa to covidových pacientov, ale evakuovať sme museli napojených na umelú pľúcnu ventiláciu po operáciách,“ informoval riaditeľ nemocnice Robert Rusnak.

Areál nemocnice postupne opúšťali pacienti, ktorých mali operovať zajtra a v utorok. „Pocítil som dym a neskôr videl plamene, ako sa šíria pod strechou, Prišiel som tu na operáciu, no poslali ma domov, rovnako ďalších, ktorí na operáciu čakali.“

Operácie sú zatiaľ odložené o dva dni, urgentný príjem už funguje, no ťažšie stavy presmerujú do okolitých nemocníc. „Potrebujeme mať správu o stave elektrických rozvodov, aby sme vedeli, čo je poškodené a vrátili sa do bežného režimu čo najskôr.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia