Vo vojenskej nemocnici zriadili mobilnú odberovú jednotku

Vo vojenskej nemocnici zriadili mobilnú odberovú jednotku

RedakciaAktuality27.3.2020

Mobilná odberová jednotka bude v prevádzke od 7.00 do 15.30 a určená je pre spádovú oblasť Liptova a Oravy. Jediná klinika infektológie pre celú Oravu a Liptov sa totiž nachádza v Ružomberku, preto v prípade podozrenia na koronavírus končia títo pacienti pod patronátom ÚVN.

Vstup do nemocnice cez záchytné pracovisko

Pri vstupe do nemocnice musíte po novom prejsť cez záchytné miesto, teda cez poľnú nemocnicu, o ktorej sme písali TU.

Na tomto mieste zdravotníci každému zmerajú teplotu. Pacient vyplní dotazník a následne ho odošlú na Kliniku infektológie, na niektorú z ambulancií, prípadne bude odoslaný domov. „Nie každému pacientovi zdravotníci urobia test na Covid-19,“ vysvetlila Dišková.

Záchytné miesta iba pre nariadené odbery a pacientov so symptómami

Tieto záchytné miesta slúžia iba symptomatickým pacientom a tým, ktorým bol odber nariadený. Miesto je určené pre tých, ktorí z dôvodu akútnych zdravotných komplikácií potrebujú navštíviť niektoré z pracovísk v nemocnici.

V prípade, že má pacient podozrenie na koronavírus, mal by kontaktovať svojho obvodného lekára a postupovať podľa pokynov, ktoré od neho dostane. „Lekári následne zabezpečia bezpečný prevoz chorého na našu Kliniku infektológie,“ povedala hovorkyňa nemocnice, Petra Dišková.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia