Vodárne vyslobodili Vlkolínec

Vodárne "vyslobodili" Vlkolínec

Ján SvrčekAktuality18.12.2023

Vlkolínec, časť Ružomberka, ktorá pred tridsiatimi rokmi bola zapísaná do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO, má za sebou krušné dni, ktoré prišli ako blesk z čistého neba. Už je však všetko v poriadku, keďže pracovníkom ružomberskej Vodárenskej "akciovky" sa podarilo odkryť kľúčový zádrh.

"Približne pred tromi týždňami na Vlkolínci nastal veľký problém s pitnou vodou. Tá sa zrazu stratila, pričom jej rezervoár zostal úplne prázdny," rozhovoril sa predseda Občianskeho združenia Vlkolínec Ján Ondrík. "Hlavne pre ľudí, ktorí tu žijú, to bol obrovský šok. Prvý deň prišla cisterna s tisíc litrovou nádržou. Potom sa každý večer pitná voda odstavovala, aby niečo natieklo a bola k dispozícii na ďalší deň. Vkuse však zamestnanci Vodárenskej spoločnosti Ružomberok maximálne intenzívne hľadali poruchu, dokonca na troch-štyroch miestach museli rozkopať aj našu osadu. Dlhšie nebolo známe, kde sa vlastne voda tratí. Po inštalácii nových ventilov a následnom pretláčaní vzduchu, napokon zistili a vyriešili problém. Išlo o poruchu pod cestou."

Svojim spôsobom oživenie vodovodných kohútikov je aj milý predvianočný darček tejto ružomberskej pamiatkovej rezervácii. "Idú sviatky. Netajím, boli obavy, ako to skončí. Aj touto cestou by som sa chcel poďakovať Vodárenskej spoločnosti Ružomberok, že robila všetko preto, aby sme nezostali v štichu," doložil Ján Ondrík.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia