Vodič autobusu nafúkal viac ako dve promile

Vodič autobusu nafúkal viac ako dve promile

RedakciaAktuality14.6.2022

Na cestách Slovenska je už niekoľko dní zvýšený počet policajných hliadok. Zamerali sa na dodržiavanie dopravných predpisov a vodičov jazdiacich s alkoholom v krvi.

V uplynulom, 23. týždni, policajti v Žilinskom kraji odhalili 33 vodičov motorových vozidiel pod vplyvom alkoholu. Až 16 z nich malo v dychu nad jedno promile, 17 vodičov do jedného promile. Piati pod vplyvom alkoholu spôsobili dopravnú nehodu. Alkohol sa pred jazdou posilnilo aj 31 vodičov nemotorových vozidiel.

Včera popoludní policajti zastavili 42-ročného vodiča autobusu. „Muž viedol po ceste v Ružomberku autobus Mercedes-Benz. Zastavila ho policajná hliadka z Oddelenia mýtnej polície. Počas kontroly sa podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,12 mg/l, čo je 2,33 promile, alkoholu vo vydychovanom vzduchu,“ povedal krajský policajný hovorca Radko Moravčík.

Policajti zo zadržali a na mieste mu zadržali vodičský preukaz. V autobuse okrem opitého vodiča nebola žiadna prepravovaná osoba. Muž čelí obvineniu z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Alkohol pil pred jazdou aj vodič kamióna, ktorý vo štvrtok 9. júna pred Likavkou prešiel do protismeru, zišiel mimo vozovku, kde sa s prevrátil a skončil na pravom boku. Nafúkal 0,52 mg/l, čo je 1,08 promile.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia