Vodič maďarského auta spôsobil škodu a ušiel

Vodič maďarského auta spôsobil škodu a ušiel

RedakciaAktuality8.7.2024

Rýchly zásah mestských policajtov si koncom júna vyžiadal prejazd nákladného auta z Maďarska po ulici Podhora. Vozidlo zastavilo pri jednom objekte, kde vodič vyložil balíček a pokračoval v jazde pešou zónou. Auto zachytilo kvetináč, ktorý následne spadol z niekoľkometrovej výšky.

Vodič vystúpil z auta, časť spadnutého kvetináča odtiahol nabok a pokračoval v jazde cez mesto na hlavný ťah, kde sa stratil z dohľadu kamier. Technické služby na podnet polície zabezpečili druhú časť kvetináča, ktorá ostala na stĺpe a pri páde by mohla niekoho zraniť.

Mestskí policajti začali okamžite pátrať po vodičovi. Do evidencie maďarských vozidiel nemajú prístup, preto išli do objektu, kde vodič vykladal tovar. Zistili kontakt na vodiča a telefonicky sa s ním dohodli, že príde do mesta uhradiť škodu. Za vjazd do pešej zóny bez povolenia mu uložili pokutu vo výške 50 eur.

Našli peniaze aj mobil
Oznámenie muža na tiesňovej linke mestskej polície, že v bankomate na ulici Podhora našiel hotovosť vo výške 150 eur, potvrdila hliadka. Peniaze prevzala a odovzdala v pobočke banky, ktorej bankomat patrí.
Hneď potom bol na námestí Andreja Hlinku nájdený mobilný telefón, ktorý patril žiakovi jednej strednej školy v Ružomberku. Odovzdali ho triednej učiteľke.

Tretiu nájdenú vec policajti prevzali na Žilinskej ceste. Išlo o peňaženku s dokladmi, ktorú odovzdali majiteľke. Aj 280 eur, ktoré našla pani v bankomate pri nákupnom centre na ulici Poľná, vďaka mestskej polícii nakoniec skončila v peňaženke majiteľa.

„V tom čase už majiteľ peňazí po nich pátral, oznámil to na obvodnom oddelení. Okrem dokladu totožnosti predložil aj výpis z výberu, kde bola uvedená nielen výška, ale aj presná adresa bankomatu,“ povedal policajný preventista Roman Jankovič.

Trápenia s bicyklami
Hliadka mestskej polície zbadala utorok 25. júna na ulici Dušana Makovického na zemi ležiaceho muža, ktorý práve spadol z bicykla. Bol pri ňom kamarát, ktorý uviedol, že sa mu do kolesa namotala časť oblečenia a mladý cyklista preletel ponad riadidlá.

„Pri páde utrpel viacero poranení, mal odreniny na ruke, pleci, najhoršie bolo zranenie na hlave. Zasahujúca policajtka mu rany vyčistila, privolanie sanitky však odmietol. Uviedol, že kamarát už po neho ide na aute,“ uviedol Roman Jankovič.

U mestských policajtov sú odložené dva bicykle. Prvý, značky DEMA modro-čiernej farby, našli na ulici Hrabovská cesta pri zastávke autobusu.

Druhý dámsky, bielo-červený tiež značky DEMA, stál viac dní v blízkosti kostola na sídlisku Baničné. Majitelia si obidva bicykle môžu prísť prevziať.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia