Vodiči pozor, v Ružomberku zavedú dopravné obmedzenia

Vodiči pozor, v Ružomberku zavedú dopravné obmedzenia

RedakciaAktuality15.9.2022

Výmena asfaltu vozovky na mimoriadne frekventovanom úseku, ktorý využívajú tisíce vozidiel smerujúcich z východu na západ, ale aj z juhu na sever, bude rozdelená na niekoľko etáp. Obyvateľov Likavky, Liskovej, Štiavničky a niektorých ulíc v meste čakajú náročné týždne.

Počas stavebných prác na cesty dajú zvislé dopravné značky v reflexnej úprave, ak si to bude bezpečnosť vyžadovať, doprava bude riadená kompetentnými osobami. Vodiči musia zvýšiť opatrnosť, sledovať značenie a riadiť sa ním.

Etapa 1., 2. a 3. bude trvať približne 20 dni a pozostáva z rekonštrukcie jazdných pruhov v smere od Liptovského Mikuláša do Martina. Premávka bude presmerovaná v oboch smeroch do jazdných pruhov v smere od Martina do Liptovského Mikuláša. Výjazd na cestu I/18 od administratívneho centra Mondi SCP bude úplne uzavretý. Svetelná križovatka pri tomto centre vypnú, blikať bude len žlté svetlo.

Po dokončení tohto úseku nasleduje rekonštrukcia ľavého jazdného pruhu v smere od Martina do Liptovského Mikuláša a juhozápadnej štvrtiny križovatky cesty I/18 a I/59 pri MondiSCP.

Premávka v oboch smeroch bude zriadená v jazdných pruhoch v smere od Liptovského Mikuláša do Martina. Smer jazdy Martin – Banská Bystrica bude v pôvodnej trase.

Súčasťou bude rekonštrukcia pravého jazdného pruhu v smere od Martina do Liptovského Mikuláša a časti odbočovacíchjazdných pruhov. Výjazd na cestu I/18 od Mondi SCP bude otvorený, ale svetelnú signalizácia na križovatke vypnú, blikať bude žltý signál.

Počas týchto etáp bude linka autobusu č. 2 Modrá v oboch smeroch presmerovaná od ulice Poľná cez ulicu Za dráhou a námestie SNP, kde sa vráti do svojej pôvodnej polohy na cestu I/59 zastávka ZŠ Bystrická cesta.

Kritická situácia bude pravdepodobne na križovatkách pri moste ponad Váh a železnicu, pretože tam rekonštruujú most pri domove dôchodcov a doprava na Oravu je presmerovaná na dočasné premostenie do jedného jazdného pruhu. Semafor je len niekoľko metrov od križovatky s odbočením do Likavky, je pravdepodobné, že sa tam budú tvoriť kolóny.

Obchádzkové trasy pre osobné vozidlá do 3,5 tony

- v smere od Liptovského Mikuláša do Banskej Bystrice a naopak budú vozidlá odklonené cez Štiavničku,

- v smere z Banskej Bystrice do Martina budú odklonené na miestne komunikácie Cesta do tehelne, Plavisko, Riadok a Zarevúca na cestu I/18 v križovatke Zarevúca - čerpacia stanica,

- v smere z Martina a Dolného Kubína do Liptovského Mikuláša budú vozidlá odklonené cez Likavku a Liskovú.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia