Vodiči pozor, začali opravy ciest Žilinského samosprávneho kraja

Vodiči pozor, začali opravy ciest Žilinského samosprávneho kraja

RedakciaAktuality15.8.2022

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) realizuje obnovu a zosilnenie povrchu vozovky na Liptove v katastroch Vavrišovo, Uhorská Ves – Liptovský Ján, Likavka, Liptovská Štiavnica, Liptovský Michal. Partizánska Ľupča, Liptovská Kokava, Žiar. Komplexnou rekonštrukciou prejde aj most cez potok Kvačianka v Dlhej Lúke – Kvačany.

„Rekonštrukcia sa týka mostného zvršku, vozovky, nosnej konštrukcie mosta a spodnej stavby. Zároveň osadia nové záchytné bezpečnostné zariadenia. V rámci rekonštrukcie vybúrajú všetky poškodené časti mostného objektu a nahradia ich novými konštrukciami. Súčasťou prác je aj zosilnenie nosnej konštrukcie mosta vybudovaním novej spriahajúcej dosky a sanácia ostávajúcich konštrukcií,“ povedala Gabriela Tisoňová, riaditeľa odboru dopravy ŽSK.

Na Orave sa oprava týka ciest v Oravskej Porube - Gäceli, Jasenovej, Novoti, Zuberci, Vitanovej a Dolnom Kubíne.

V regióne Horné Považie budú pracovať v katastroch Stráža, Rajecké Teplice, Čičmany a Hôrky. V obci Stráža sa bude tiež kompletne rekonštruovať priepust na ceste II. triedy II/583.

„Realizáciou spomínaných prác predĺžime životnosť konštrukcie vozovky a vďaka zlepšeniu stavebno–technického stavu v daných úsekoch sa zvýši bezpečnosť účastníkov cestnej premávky,“ dodala Gabriela Tisoňová.

Polícia vyzýva vodičov, aby počas jazdy v opravovaných úsekoch pozorne sledovali zmeny v dopravnom značení a boli ohľaduplní voči sebe aj pracovníkom na ceste.

Opravy sú financované zo schváleného rozpočtu kapitálových výdavkov Žilinskej župy. ŽSK do opravy cestnej infraštruktúry od roku 2018 investoval viac ako 29 miliónov eur.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia