Vodička po nehode skončila v nemocnici

Vodička po nehode skončila v nemocnici

RedakciaAktuality10.2.2023

Ich príčinou sú nahustená premávka, kolóny, ale aj neprimeraná rýchlosť vodičov na hlavnej ceste, na ktorú sa snažia odbočiť z cesty tretej triedy z obce L. Sliače a zaradiť sa do premávky.

Ak vodič vychádzajúci z L. Sliačov nedostatočne odhadne situáciu na ceste I/18, tak má veľký problém. Stáva sa, že sa nedokáže zaradiť do premávky a narazí do neho idúci automobil po hlavnej ceste.

Pravdepodobne takáto situácia nastala aj v piatok ráno 10. februára, keď 19 ročná vodička viedla motorové vozidlo Škoda po ceste III. Triedy č. 220 v smere k ceste prvej triedy č. 18. Polícia zatiaľ preveruje všetky okolnosti nehody, keď sa v križovatke zrazilo osobné auto s nákladným vozidlom Renaul, ktoré išlo z Ružomberka smerom na obec Ivachnovú.

„Obaja vodiči sa na mieste podrobili dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu s negatívnym výsledkom. Po dopravnej nehode bola vodička prevezená na ošetrenie do nemocnice. Ďalšie okolnosti ako aj príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho objasňovania,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Gabriela Kremeňová.

Cesta bola z dôvodu dokumentovania a odstraňovania následkov dopravnej nehody na nevyhnutne potrebný čas úplne uzavretá. Policajti následne cestnú premávku riadili a usmerňovali, doplnila hovorkyňa.

Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia