VOĽBY: Novým primátorom Ružomberka sa stal Ľubomír Kubáň

VOĽBY: Novým primátorom Ružomberka sa stal Ľubomír Kubáň

RedakciaAktuality30.10.2022

Podľa zatiaľ neoficiálnych výsledkov sa novým primátorom Ružomberka stal Ľubomír Kubáň. Podľa informácií Štatistického úradu získal nový primátor vo voľbách 48,6 percenta. "V komunálnej politike pôsobím už takmer 16 rokov. Ľudia na Klačne sú s mojou prácou spokojní a je čas, aby sme posunuli dopredu celé mesto," povedal Ľubomír Kubáň ešte pred voľbami.

Spravili sme maximum preto, aby sme dosiahli čo najlepší výsledok. Vyhlásila to predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Erika Jurinová, ktorá podľa neoficiálnych výsledkov volieb obhájila svoj post. "Tak, ako sme išli teraz, pôjdeme aj ďalej v naštartovaných zmenách. Hlavnou prioritou je dokončiť všetky rozpracované projekty, je ich viac ako 30," uviedla Jurinová.

V Zastupiteľstve Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) bude v nastávajúcom volebnom období pôsobiť 22 nových poslancov. Ženy získali podľa oficiálnych výsledkov sobotných (29.10.) volieb sedem z 57 mandátov. Najúspešnejšou skupinou sa stali nezávislí kandidáti, ktorí v krajskom zbore obsadia celkovo 30 kresiel.

(red, tasr)

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia