Vychutnajte si svetové kuchyne, jedinečný gastro svet prichádza do Ružomberka

Vychutnajte si svetové kuchyne, jedinečný gastro svet prichádza do Ružomberka

RedakciaAktuality17.10.2019
Jedinečnú chuť chobotnice si budete môcť vychutnať v talianskej kuchyni

Talianska chobotnicu, americká slaninéza alebo francúzske kačacie foie gras s rebarborou, jahodami a ibištekom. Svetovú gastronómiu si budete môcť vychutnať už aj v Ružomberku. Počas celého novembra bude vo vybraných prevádzkach malý gastro svet. S nápadom prišlo päť nadšencov z Občianskeho združenia RK žije.

„My sme to videli už v iných mestách v rámci Slovenska a našim cieľom bolo prísť k jedinečnému jedlu aj v ružomberských reštauráciách, keďže tie menu, ktoré si môžu ľudia kúpiť počas novembra, nie je štandardne v lístku ani nebudú,“ hovorí Jakub Ševčík, jeden z organizátorov z OZ RK žije.

Originálne kačacie foie gras s rebarborou, jahodami a ibištekom bude ponúkať francúzske menu

Jedlá zo svetových kuchýň

Každé menu je tematicky zamerané na jednu zo svetových kuchýň. Do gastro sveta sa zapojili Koliba u dobrého pastiera, ktorá pohostí slovenskými špecialitami, Burgerbar na blbom mieste pripraví originál americký food, Reštaurácia u Taliana prekvapí špeciálnou talianskou ponukou, a v Reštaurácii Hotela Kultúra sa môžete tešiť na francúzsky zážitok.

„Vyberali sme na základe našich preferencií, aj podľa toho ako hodnotia reštaurácie ľudia v meste a tak sme oslovili niekoľko reštaurácií a zapojili sa tieto štyri,“ hovorí Ševčík.

Špeciality počas celého novembra

Lístky na gastro svet je možné zakúpiť na tickpo.sk, cena menu je 15,50.

„Funguje to tak, že si na konkrétnu reštauráciu môžu záujemcovia kúpiť lístok – povedzme, že si vyberú Taliansko - takže idete k Talianovi a v lístku budete mať zahrnuté celé menu, teda predjedlo, polievku, hlavné jedlo a dezert, to záleží podľa kuchyne“ vysvetľuje Jakub Ševčík.

Počas celého mesiaca bude každá reštaurácia ponúkať rovnaké menu. „Takže ľudia, ktorí budú mať záujem vyskúšať všetky štyri jedlá, budú mať na to celý november,“ uzatvoril Jakub Ševčík, ktorý pozýva na jedinečný Ružomberský gastro svet.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia