Výťažok z adventnej akcie pomôže rodine s onkologicky chorým dieťaťom

Výťažok z adventnej akcie pomôže rodine s onkologicky chorým dieťaťom

RedakciaAktuality11.12.2018

Večierok zorganizovala tamojšia mládežnícka organizácia eLSe klub a obec Liptovské Sliače. Na vianočných trhoch ponúkali vianočné oblátky, ručne vyrábané ozdoby a nechýbali ani medovníčky či vianočný punč.

Súčasťou kultúrneho programu bolo aj vystúpenie žiakov zo Základnej školy Jozefa Hanulu a Súkromnej základnej umeleckej školy Dotyk v Liptovských Sliačoch. Adventné chvíle navodili aj spevokoly Jednoty dôchodcov a Mužská spevácka skupina z Liptovských Sliačov. Výťažok z tomboly a z predaja punču, cukrovej vaty a pukancov, bol určený pre sociálne odkázané rodiny v obci.

Pomáhali aj v Liskovej

Dobročinný charakter mali aj vianočné trhy v Liskovej, ktoré pripravil 8. decembra obecný úrad a Dobrovoľný hasičský zbor (DHZ). „Podujatie pripravujeme už štvrtý rok. Ponúkame na ňom punč, ktorý navaríme v hasičskej zbrojnici. Výťažok z predaja každoročne venujeme rodine, ktorá to najviac potrebuje. Tento rok nazbierané peniaze darujeme rodičom dieťatka, ktoré sa lieči na rakovinu. Liečba je pre rodinu veľmi drahá, dokonca chcú predať svoj dom,“ povedal Tibor Lauko, predseda DHZ.

Deti s napätím očakávali príchod Mikuláša, ktorý im priniesol aj sladkosti. Tešila sa z neho aj päťročná Martinka, ktorá sa pred Mikulášom aj prežehnala. Za odmenu dostala balíček dobrôt, ktorý pripravila Obec Lisková. Podľa slov jej starostu, Jozefa Murinu, každé dieťa dostalo od Mikuláša vrecúško s rôznymi dobrotami. Ich zakúpenie financovala obec.

Liskovské trhy obohatil taktiež kultúrny program, kde vystúpili žiaci obecnej školy a spevokol seniorov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia