Z prípadov polície: Muž ležal pri koľajisku a ďalší čakal na kamaráta z basy

Z prípadov polície: Muž ležal pri koľajisku a ďalší čakal na kamaráta z basy

RedakciaAktuality30.4.2019

Zatúlané psy a nezodpovední občania

Kamerový systém pomáhal aj na ulici Scota Viatora, kde pri kontajneroch pristavilo vozidlo a posádka tam vyhodila vrecia s odpadom. Podľa zistení z evidenčného čísla vozidla sa priestupku dopustila 46 ročná žena z Ružomberka, ktorej polícia uložila blokovú pokutu vo výške 30 eur.

Na tiesňovú linku mestskej polície oznámil občan, že pri Kalvárii je voľne pohybujúci sa pes. Hliadka ho odchytila a odovzdala majiteľovi, ktorému, zároveň uložili aj blokovú pokutu za voľný pohyb psa na verejnosti. Podobný prípad riešili na ulici Š. Moyzesa v Políku.

Na Veľký piatok si Mestská polícia vďaka kamerovému systému všimla 15-ročné dievča, ktoré sedelo na lavičke a fajčilo, pričom ohorok automaticky odhodila na zem. Hliadka zistila, že dievča je chovankyňou centra pre mladistvých, kde ju aj odovzdali vychovávateľke a za priestupok dostala pokutu.

Muž ležal neďaleko koľajiska

Mestská polícia zasahovala na Textilnej ulici, kde pri železničnom priecestí v blízkosti koľajiska ležal neznámy muž. Polícia muža našla na štrkovom násype asi dva metre od koľajníc, odviedla ho do bezpečnej vzdialenosti a zistila, že ide o 68-ročného muža s trvalým pobytom v Liptovskom Mikuláši. Muž bol pod vplyvom alkoholu a policajti ho odviedli do ubytovne, kde momentálne býva. V minulosti ho už našli ležať aj priamo na koľajniciach.

Čakal na kamaráta z basy

Mestská polícia riešila problém na ružomberskej železničnej stanici, kde dvaja bezdomovci zápachom obťažovali cestujúcich. V čakárni a pred stanicou navyše požívali alkoholické nápoje. Išlo o 45-ročného muža z Rimavskej Soboty a jeho 42-ročného kamaráta z Martina. Priestory čakárne museli opustiť a za požívanie alkoholu na verejnosti im polícia uložila blokové pokuty.

V ten istý deň spal na zastávke muž, ktorý čakal na príbuzného, ktorého majú pustiť z výkonu trestu odňatia slobody. Polícia mu uložila pokutu za znečistenie verejného priestranstva, pretože mal okolo seba odpadky.

Dvaja vodiči spôsobili nehody pod vplyvom alkoholu

Podľa informácií krajského policajného hovorcu Radka Moravčíka, policajti v Žilinskom kraji odhalili 30 vodičov motorových vozidiel pod vplyvom alkoholu; 16 vodičov nafúkalo nad jedno promile, 14 vodičov do jedného promile a jeden vodič sa odmietol podrobiť dychovej skúške. Dvaja vodiči pôsobili pod vplyvom alkoholu dopravné nehody. Policajti zistili alkohol aj u 18 vodičov nemotorových vozidiel.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia