Za boj s pandémiou primátor udelí ocenenia

Za boj s pandémiou primátor udelí ocenenia

RedakciaAktuality15.4.2020

V aktuálnej situácii spôsobenej koronavírusom pomáhajú viaceré spoločnosti i jednotlivci tým, ktorí to potrebujú.

„Veľa Ružomberčanov nám robí radosť statočnosťou, občianskou zodpovednosťou, sebaobetovaním a aktivitou v boji s koronavírusom, ktorý nás všetkých ohrozuje,“ povedal primátor Igor Čombor.

Zoznam ocenených nie je konečný

Rozvoz nákupov, jedla, šitie i roznášanie rúšok je len zlomok pomoci, ktorú Ružomberčania poskytujú v čase koronavírusu. Tieto skutky si všimol aj prvý muž mesta, ktorý venuje cenu primátora tým, ktorí významnou mierou pomáhajú zvládnuť aktuálnu krízu.

„Mnohí z ocenených riskujú vlastné zdravie, alebo svoje finančné prostriedky venujú verejnoprospešnej činnosti, čo je významný občiansky akt. Zoznam je len prvotný a nie je ukončený, pretože sme krízu zatiaľ nezažehnali,“ povedal hovorca primátora Viktor Mydlo.

Medzi prvými ocenenými v zozname figuruje Áčko – bytový servis, Bonsai Restaurant, Ferity team, OZ Ružomberčan, 9. zbor skautov Laca Krónera v Ružomberku, Stredná zdravotnícka škola M. T. Schererovej, Bratská jednota baptistov, Jednota dôchodcov Slovenska – Ružomberok, František Stanko, poslanci Ján Kuráň, Juraj Burgan, Stanislav Javorka, Slavomír Klačko.

Počet ocenených sa bude aj naďalej rozširovať. „S istotou vieme, že medzi ocenenými bude napríklad aj spoločnosť Titan Tatraplast, ktorá včera (14. apríla) venovala Mestskej polícií ochranné štíty,“ dodal Mydlo.

Postihnutým krízou pomôžu cez transparentný účet

Ako uviedol Mydlo, na podnet primátora mesto v týchto dňoch zároveň zriaďuje transparentný krízový účet mesta. Ten bude slúžiť na pomoc tým, ktorí sú, alebo budú postihnutí aktuálnou krízou v súvislosti s vírusom COVID-19. Účet by mal byť otvorený v najbližších dňoch, pričom finančný základ do neho vloží primátor. „Podobne sa zachová aj klub primátora. Každý, kto bude chcieť, môže na účet poslať finančný dar. Transparentnosť účtu bude zárukou, že vložené peniaze sa dostanú len do tých rúk, ktoré ich skutočne budú potrebovať,“ doplnil Mydlo.

© 2023 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia