Za desať rokov existencie klastra Liptov sa návštevnosť regiónu zdvojnásobila

Za desať rokov existencie klastra Liptov sa návštevnosť regiónu zdvojnásobila

RedakciaAktuality14.8.2018

Počas jeho existencie sa podarilo takmer zdvojnásobiť štatistiky návštevnosti regiónu Liptov. TASR informovala manažérka pre komunikáciu Klastra Liptov Katarína Šarafínová.

„Našou víziou bolo vybudovať z Liptova európsky rozpoznateľnú destináciu cestovného ruchu, so strategickým cieľom zdvojnásobiť návštevnosť. Tento cieľ sa nám už takmer podaril a potenciál rastu má región aj naďalej. Infraštruktúra cestovného ruchu sa sezónu od sezóny zlepšuje a návštevníci sa nám reálne vracajú," povedal primátor mesta Liptovský Mikuláš, ktoré je jedným zo zakladajúcich členov klastra, Ján Blcháč.

Návštevnosť regiónu v roku 2007 bola 348.593 hostí. V roku 2009 nasledovala kríza a návštevnosť dosiahla číslo 316.408. Počet návštevníkov postupne rástol až na takmer dvojnásobok, čo predstavuje 577.357 hostí, ktorí sa tu vlani ubytovali. Počet prenocovaní za minulý rok bol 1,61 milióna.

„Cestovný ruch u nás na Liptove zamestnáva priamo aj nepriamo tisíce ľudí. Je odvetvím, ktoré má obrovský potenciál rastu, do ktorého sa oplatí investovať a to aj preto, že divoká voda, termálne pramene, jaskyne a kopce sa nedajú len tak odviesť za našu východnú hranicu, napríklad za lacnejšou pracovnou silou. A tiež preto, že náš región cez cestovný ruch plní sny, prináša zážitky a rôzne formy oddychu pre širokú škálu jeho užívateľov," uzavrela riaditeľka Klastra Liptov Darina Bartková.

(tasr, foto: TASR - Branislav Račko)

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia