Za Ing. Jánom Líškom

Za Ing. Jánom Líškom

RedakciaAktuality4.6.2021

Narodil sa 10.8.1950 v Nových Sadoch.

Do Ružomberka prišiel v roku 1974 po absolvovaní STU Bratislava. Jeho aktívna kariéra bola na dlhé roky spojená s SCP. Začínal na pozícii majstra, neskôr zastával funkciu riaditeľa závodu Supra.

Po zmene SCP na akciovú spoločnosť v roku 1996 až do roku 2004 bol generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva SCP.

Od roku 2005 do 2015 zastával funkciu riaditeľ recyklačného fondu.

Ján Líška dlhé roky pôsobil ako prezident Zväzu celulózovo-papierenského priemyslu SR a viceprezident Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR.

Bol človekom priamym, úprimným, odborníkom, ktorý dokonale ovládal technológiu výroby papiera, rozumel ľudom a strategicky myslel. Rozhodoval v náročných situáciách, ktoré ovplyvnila zmena spoločenského zriadenia, podporovaný tímom spolupracovníkov tvoril novú cestu ružomberských papierní. Jeho rozhodnutia sú základnými kameňmi dnešného úspechu papierní.

Pán Líška, pochádzajúci z nitrianskej nížiny si zamiloval aj kraj ružomberských lesov. Bol milovníkom prírody, dobrej zábavy, miloval country hudbu. Na jeho popud prišiel do Ružomberka na pár rokov aj festival country muziky a tanca. Aj keď nikdy aktívne nešportoval, bol vášnivým fanúšikom ružomberského športu. Futbal, basketbal ale aj lyžovanie boli športy, ktoré podporoval a pomáhal riadiť a rozvíjať.

Pán Líška bol jeden z tých, ktorí aj po skončení aktívnej činnosti svojimi vedomosťami a skúsenosťami pomáhali rozvoju mesta. Bol jeden zo zakladateľov Občianskeho združenia Ružomberčan.

Sú to smutné chvíle, keď niekto z našej blízkosti odíde. Sú to chvíle, keď si s bolesťou v srdci uvedomujeme, že jeho prítomnosť je už minulosťou. S úctou budeme myslieť na pána Líšku a pripomínať si jeho rady.

Ďakujeme manželke Valike, ona bola tá osoba, ktorá priviedla pána Líšku do Ružomberka a cez ktorú sa Ružomberok stal jeho mestom.

S pánom Jánom Líškom sa lúči celá ružomberská papierenská rodina, kolegovia a priatelia zo závodu Mondi SCP, pán Milan Fiľo aj OZ Ružomberčan.

Manželke a rodine pána Líšku vyjadrujeme hlbokú úprimnú sústrasť!

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia