Za stravu v mestských školách si rodičia priplatia

Za stravu v mestských školách si rodičia priplatia

RedakciaAktuality17.1.2023

Rodičia detí si tak po novom priplatia. Informoval o tom hovorca ružomberského primátora Vladimír Miškovčík s tým, že stravné museli zvýšiť pre nárast cien potravín a energií v jedálňach. "Mesačné výdavky za stravovanie dieťaťa v materskej škole sa navýšili približne o osem eur. Pri žiakoch prvého stupňa základnej školy je to o 6,40 eura, na druhom stupni o 8,80 eura," priblížil Miškovčík.

Primátor mesta Ľubomír Kubáň podotkol, že zvýšené ekonomické výdavky rodín v meste sa tento rok snažili zmierniť aspoň tým, že sa nedvíhajú miestne dane a poplatky. "Rodiny, ktoré sú v hmotnej núdzi a majú deti v základných a materských školách, mohli zároveň požiadať mesto o dotáciu na stravu a učebné pomôcky," uviedol.

Všeobecne záväzné nariadenie, ktoré upravuje výšku stravného, prijalo mestské zastupiteľstvo na decembrovom rokovaní. Hovorca zdôraznil, že Ružomberok nie je jediné mesto, ktoré muselo pristúpiť k takémuto kroku. "Zvýšenie cien stravného sa dotýka viacerých samospráv na Slovensku. Dôvodom je úprava finančných pásiem na nákup potravín na jedno jedlo," vysvetlil.

(tasr)

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia