Začal sa podávať magický sviatočný nápoj s ušľachtilou nálepkou

Začal sa podávať magický sviatočný nápoj s ušľachtilou nálepkou

Ján SvrčekAktuality22.12.2023

Včerajšiemu odpáleniu druhého Vianočného primátorského punču v Ružomberku pred hotelom Kultúra absolútne neprialo počasie. Vkuse pršalo, keď miestami daždivé kvapky sa jemne miešali aj so snehom. Z tohto pohľadu to bol (zatiaľ) najnevľúdnejší deň Ružomberských Vianoc 2023. Napriek tomu ľudia prichádzali k stánku s charitatívnou "strechou", aby kúpou teplého sviatočného nápoja prispeli na pomoc tým, čo to najviac potrebujú.

"V kruhu poslancov sme sa dohodli, že pomôžeme pánovi primátorovi v tejto krásnej aktivite," rozhovoril sa v úlohe čašníka Róbert Dúbravec z ružomberského "parlamentu". "Je to úžasná vec. Vlani na prvý pokus sa vyzbieralo 3200 eur. S týmto sme nielen úspešne konkurovali i väčším mestám, no niektoré aj preskočili. Vysoko oceňujem, že náš primátor sa rozhodol aj takto pomôcť občanom. Bol to úžasný a záslužný krok. Vždy budem a veľmi rád súčasťou takýchto aktivít. Vlani sme punč podávali v Hýrošovom parku, ktorý bol premiérovo až neskutočne vyzdobený."

Mladá poslankyňa Michaela Kútniková zase mala punčový debut. "Áno, ja som v takejto úlohe prvý raz," pritakala zvolená zástupkyňa Hrboltovej v ružomberskom mestskom zastupiteľstve. "Je to milé, že opäť sa táto akcia koná. Určite skvelý nápad, škoda, že s tým neprišiel niekto už skôr. Punč k Vianociam neodmysliteľne patrí. Azda každý si ho dá. A týmto spôsobom pomôže ľuďom, ktorí to zvlášť potrebujú."

Štvrtok na "placi" pred hotelom Kultúra mal aj ďalšie pokračovanie tamojších Vianoc. Najprv bábkový súbor Ofina v réžii Anny Mišurovej ponúkol Perníkovú chalúpku a potom prišla na rad hudobná skupina Los Bombarderos.

Primátorský punč pokračuje aj dnes a zajtra (22. a 23. decembra) od 17. do 20. hod., takisto pred Kultúrou" finišujú trhy i program tamojších Vianoc 2023. Dnes v mestskom stánku v úlohe hostiteľov budú, okrem prvého muža radnice Ľubomíra Kubáňa, aj ďalší ružomberskí zákonodárci Ladislav Valent, Stanislav Javorka, Marianna Medvecká a Martin Hromada.

"Nemožno povedať, že sme túto dobročinnú akciu niekde odkukali, tá myšlienka vlani vznikla úplne spontánne. Išlo o to, urobiť v tomto období niečo pre našich ľudí a spojiť to s charitatívnym poslaním. Človek má veľmi príjemný pocit, že to oslovilo Ružomberčanov," povedal pre náš portál primátor Ľubomír Kubáň.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia