Začali búrať most v Likavke

Začali búrať most v Likavke

RedakciaAktuality12.6.2022

Most na ceste I/59 vLikavke, pri domoch dôchodcov,postavili v roku 1967 a dlhšiu dobu bol v havarijnom stave. V marci začali práce na jeho zbúraní a postavení nového. Zatiaľ vybudovali vedľa neho dočasný oceľový most. Od soboty 11. júna, úplne uzatvorili starý železobetónový, dopravu presmerovali na dočasný. Jazdiť po ňom môžu len vozidlá do šírky štyri metre, nosnosť je určená na maximálne 40 ton, zákaz vstupu platí pre chodcov aj cyklistov.

Prejazd po ňom je možný len v jednom jazdnom pruhu, dopravu riadia semafory, hlavne v čase dopravnej špičky sa pred nimi tvoria kolóny.

Dopravné obmedzenia sa výrazne dotknú nielen vozidiel smerujúcich na Oravu a opačným smerom, ale aj obyvateľov Likavky, ktorí sa na cestu I/59 pripájajú pred mostom. Počas frézovania vozovky nadjazdu ponad železnicu pred dvoma rokmi dopravu tiež púšťali striedavo v jednom jazdnom pruhu, tvorili sa dlhé kolóny.

„Cestu cez našu dedinu využíva aj veľa vodičov, ktorí sa chcú vyhnúť kolónam na vjazde do Ružomberka z diaľnice od Ivachnovej. Máme veľké obavy ztoho, čo sa bude diať v súvislosti s výrazným obmedzením plynulosti dopravy,“ povedal starosta Likavky Marián Javorka.

Nepríjemnou správou je, že obmedzenie má trvať až do novembra. Ale v septembri by mala začať oprava cesty popred Mondi SCP. Takmer úplne uzatvorí križovatku pred papierňami. Prichádzajú na ňu autá smerujúce hlavným ťahom z východu na západ, ale aj z Banskej Bystrice. Cesta cez Likavku by mala byť jednou z obchádzkových trás, čo zapríčiní prejazd tisícov vozidiel cez dedinu.

„Vôbec si to neviem predstaviť, ako to bude fungovať. Máme z toho veľké obavy,“ povedal starosta, ktorý vodičov vyzval k rešpektovaniu dopravného značenia a trpezlivosti.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia