O priazeň poroty sa uchádzalo dvanásť družstiev najmä z dolného Liptova. „Súťažiaci museli uvariť v časovom limite štyri hodiny asi päť litrov gulášu podľa vlastnej receptúry. Ingrediencie si mohli zvoliť podľa vlastnej chute. Do gulášu sa nesmeli pridať polotovary,“ uviedol spoluorganizátor podujatia Erik Jendrišek z OZ NJOY.
Organizátori pripravili pre návštevníkova Belanského kotlíka aj sprievodné akcie. „Išlo nám predovšetkým pripraviť pre nich rôzne možnosti oddychu a zábavy. Podujatie moderoval Dalibor Bíro. Vystupovala tu hudobná skupina Salco, pripravili sme súťaže pre malých a veľkých. Nechýbali skákací hrad, cukrová vata a rôzne maškrty pre deti. Diváci si mohli pochutnať na guláši, okrem toho sme ponúkli aj tombolu a to vďaka sponzorom,“ povedal E. Jendrišek. Doplnil: „Naše združenie je mladé a snažíme sa na Biely Potok doniesť mladú, sviežu krv. Organizovaním Belanského kotlíka sme odštartovali našu účinnosť.“
Na otázku, že čo ich viedlo k vytvoreniu uvedeného združenia uviedol: „Chceme rozvíjať činnosť na B. Potoku, pripravovať akcie pre deti, dôchodcov. Verím, že naše podujatie sa stanú obľúbené vo verejnosti. Počas covidového obdobia bolo obmedzené organizovanie akcií a preto sme radi, že znovu sa môžeme stretávať. Našou snahou je spojiť ľudí, rodiny, aby sa postretávali a robili niečo spoločne. Všetci naši členovia bývajú na B. Potoku alebo majú k nemu veľmi blízko. Ja ako bývalý futbalista, ktorý som pôsobil 15 rokov v zahraničí, som sa rád zúčastňoval rodinných stretnutí, kde sa varil guláš. To bolo pre mňa impulzom zorganizovať niečo väčšie na B. Potoku. Nechceme zostať len pri guláši, ale predpokladám, že niečo zorganizujeme aj v zime,“ uzatvoril E. Jendrišek.
Text a foto: Tibor Šuľa
© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia