Začiatok prác na oprave hlavnej cesty je zastavený

Začiatok prác na oprave hlavnej cesty je zastavený

RedakciaAktuality25.5.2022

Dlho očakávaná rekonštrukcia cesty I/18 v úseku od mosta na Nábreží Gen. M. R. Štefánika, cez svetelnú križovatku pri MONDI SCP až po križovatku Liptovské Sliače nezačne podľa plánu. Začiatok prác na tejto hlavnej tepne v Ružomberku je pozastavený. Dôvodom je zmena v dodávateľskom reťazci. Pre TASR to uviedol Martin Guzi z komunikačného odboru Slovenskej správy ciest (SSC).

"Zhotoviteľ, spoločnosť Cestné stavby Liptovský Mikuláš, pred začiatkom stavebných prác časť podniku predal a tento podnik pôsobí s iným názvom. Nástupnícky subjekt musí preukázať svoje osobné a ekonomické postavenie, čo sa k dnešnému dňu nestalo," vysvetlil Guzi pre TASR.

Už pri ohlásení prác sa ozvali nespokojní starostovia dotknutých obcí. „Tragédiou je, že dodnes nás nikto neinformoval o tak závažnom rozhodnutí, akým je obchádzka cez našu obec. Ovplyvní život všetkých obyvateľov. Nie je možné, aby sme sa to dozvedeli poslední. Naviac, prebieha rekonštrukcia mosta pri domove dôchodcov. Kto koordinuje tieto akcie? Veď každá jedna výrazne komplikuje a obmedzuje dopravu. Ich kombináciou môže nastať kolaps dopravy. Tých, čo o tom rozhodli, by som tu poslal v čase dopravnej špičky. Nech vidia a zažijú, to, čo každý deň budú zažívať ľudia v autách,“ povedal pre náš portál starosta Likavky Marián Javorka.

Dotknutá cesta je mimoriadne frekventovaná, denne tadiaľ prejdú tisíce vozidiel. Práce sú naplánované na etapy. Prvú, najkomplikovanejšiu, chcú stihnúť do začiatku júla. Sú tam vyjazdené hlboké koľaje, autá s nižším podvozkom musia jazdiť veľmi opatrne. Potom by mal nasledovať úsek po čerpaciu stanicu OMV, opraviť ho chcú do konca júla. Tretia etapa od OMV po Liptovskú Štiavnicu je naplánovaná na august.

Rekonštrukcii sú prispôsobené aj obchádzkové trasy. Najhoršie bude na tom nákladná doprava, bude prechádzať miestom rekonštrukcie, pretože iné obchádzky nie sú možné. Podľa predbežných informácií by mala byť doprava smerujúca z Banskej Bystrice do Žiliny a na Oravu cez Cestu do tehelne, Bystrickú cestu smerom cez Ulicu sv. Anny ku semaforu na železničnej stanici. Obchádzka z Banskej Bystrice do Liptovského Mikuláša povedie cez Štiavničku.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia