Zahrajko zabával detský drobizg na Klačne

Zahrajko zabával detský drobizg na Klačne

RedakciaAktuality1.7.2019

Hneď od začiatku najdlhší rad sa vytváral pred stánkom, kde sa plnili želania decká. Každé si samo mohlo zvoliť, čo chce mať na svojej tváričke namaľované. Takisto nafukovací klaun bol vkuse „vypredaný“. Vo veľkom kurze boli motorky, na ktorých profíci dopriali deťúrencom aj jemný adrenalín. Ten ešte o kúsok väčší mohli zažiť odvážnejší chlapci a dievčatá pri ukážkach bojových umení. Žinenku totiž vytiahli ich majstri, držiteľ piatich danov v aikide Karol Olejník a jeho súputník Tomáš Veselovský. Na dračku išla tiež (ako všetko) zdarma, cukrová vata a peknému záujmu sa tešili aj rôzne sprievodné súťaže.

Hlavným magnetom zábavno – súťažného dňa na Klačne, už dvanásteho v rade, v réžii tamojších poslancov mestského zastupiteľstva, bol Zahrajko zo Spievankova. Opäť sa potvrdilo, že Richard Čanaky medzi najmenšími fičí. Detská celebrita bola ťahákom nielen pre hostiteľské sídlisko, ale aj pre iné kúty mesta, či blízke okolie. Len mimochodom v publiku sme zbadali aj bývalého ružomberského futbalistu a momentálne hráča nemeckého Norimbergu Adama Zreľáka, ktorý prišiel so svojimi „zlatíčkami“ - manželkou a dcérou Zoe. Ešte pred finále prítomní tlieskali vystúpeniam muzikálovej škole Alkana.

Na podujatie, ktoré zorganizovali súčasní zástupcovia Klačna v mestskom parlamente Ján Bednárik, Ľubomír Kubáň a Michal Lazar, spolu a jedným z jej zakladateľom Ladislavom Valentom, pozvanie prijala aj predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová. „Je to vždy veľmi príjemný pocit, vidieť rozžiarených detí na jednom mieste,“ dala sa počuť jediná žena medzi župankami.

Akcia, ktorú „zatvorila“ ružomberskí hasiči aj s obľúbenou penovou šou, sa v takmer azúrový deň tešila veľmi peknému záujmu. „Podľa našich odhadov sa v oddychovom areáli vystriedalo viac než tisíc ľudí azda všetkých vekových skupín. Myslím si, že celkove vládla skvelá, spontánna atmosféra,“ povedal za hostiteľov Ľubomír Kubáň, ktorý túto sympatickú sídliskovú tradíciu odpálil spolu s Ladislavom Valentom ešte v roku 2008. Vtedy ako ružomberský unikát.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia