Zajtra Staromestský deň i nevyhnutné obmedzenia

Zajtra Staromestský deň i nevyhnutné obmedzenia

Ján SvrčekAktuality29.9.2023

Na našom portáli sme už pred niekoľkými dňami avizovali, že posledná septembrová sobota bude v Ružomberku, na ulici Š. Moyzesa, patriť Burze starožitností, kníh, platní, umenia i oblečenia, s názvom Staromestský deň.

Pilotný ročník mestského eventu, ktorý sa veľkej obľube teší v zahraničí, svojim spôsobom pripomínajúci aj známy „blšák“, sa zajtra (30. septembra) začne o 10. hod. Okrem trhoviska sa návštevníci môžu tešiť aj na vystúpenie pesničkára Mariána Petráša a v prípade dobrého počasia, tiež na historické vozidlá liptovských milovníkov a zberateľov veteránov.

S týmto formátom, pod hlavičkou Občianskeho združenia Kultúrny servis v Ružomberku, súvisia aj dopravné obmedzenia v čase od 6:00 hod. do 18:00 hod., týkajúce sa cestnej premávky a parkovania. Vozovka na nosnej ulici Š. Moyzesa nebude uzatvorená celá, keďže obmedzenia začínajú na križovatke tejto ulice s Hviezdoslavovou a skončia na križovatke „moyzesky“ a ulice Róberta Dúbravca. Čiže pôjde približne o 70 metrový úsek pri Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny v Ružomberku.

Veľmi neradi pristupujeme k týmto nepopulárnym opatreniam, najmä na parkovacích miestach. Pri výbere miesta našej akcie, práve potenciálne občianske výluk hrali dôležitú rolu. Aj z toho dôvodu sme sa rozhodli Staromestký deň pripraviť na takej ceste, kde počas víkendu nezvykne parkovať veľké množstvo vozidiel,“ vysvetlil organizátor podujatia, ktoré má ambíciu stať sa tradičným, Viktor Mydlo.

Ešte treba dodať, že vozidlá stojace na parkovacích miestach bude možné preparkovať najneskôr zajtra ráno do 08:00 hod. „Urobíme všetko preto, aby tieto parkovacie priestory boli zajtra opäť sprístupnené do 15:30 hod,“ prisľúbil V. Mydlo.

Foto: Viktor Mydlo

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia