Zastavené investície budú môcť opäť realizovať

Zastavené investície budú môcť opäť realizovať

RedakciaAktuality8.10.2020

Prvá vlna koronavírusu priniesla okrem nových požiadaviek na zdravotníctvo aj ďalšiu daň v podobe vplyvu na investície mesta.

Aby sme ušetrili 754 tisíc eur, niektoré investičné akcie sa zastavili, alebo obmedzili. V súčasnosti môžeme v nich už naplno pokračovať, keďže financie sa uvoľnili,“ povedal pre náš portál vedúci oddelenia investícií Milan Ondrejka.

Výber daní sa už stabilizoval a preto samospráva nanovo uvoľnila prostriedky na 23 investičných akcií. Ide aj o 330-tisíc eur na revitalizáciu Kalvárie, uvoľnili 70 tisíc na rekonštrukciu chodníka za Dráhou, ale i 40 tisíc eur, ktoré boli v tomto roku určené na 1. etapu športového areálu Klačno.

Veľké investície roka - revitalizácia Kalvárie a rozšírenie hrobových miest

Kalváriu plánovala radnica zrekonštruovať za približne 330-tisíc eur. Prostriedky na to určené boli neskôr kvôli koronavírusu viazané a teda radnica ich reálne nemohla použiť. O tejto plánovanej investícii rovnako ako o rozšírení hrobových miest sme písali na tomto mieste.

Rozšírenia hrobových miest, ktoré radnica plánuje po ľavej strane v blízkosti Fullovej hrobky, sa toto opatrenie nedotklo a aktuálne sa uskutočňuje vysporiadavanie pozemkov. Na cintoríne pribudnú nové hrobové miesta, ktoré by mali byť z betónových panelov. Samospráva plánuje rozšíriť hrobové miesta na cintoríne za približne 100-tisíc eur.

Oprava požiarnej zbrojnice i chodníkov

V súčasnosti sa uskutočňuje viacero investícií zameraných na opravu chodníkov. Týka sa to ulice Sladkého, Páričku a Brezovej ulice. Uskutočňuje sa aj rekonštrukcia strechy Kultúrneho domu v Bielom Potoku a obnova starej požiarnej zbrojnice v Bielom Potoku. Realizujú sa tiež pozdĺžne parkovacie miesta na ulici Plavisko. „V blízkej dobe sa začne rekonštruovať celá asfaltová plocha v materskej škôlke na Bernolákovej ulici. Keďže ide o veľkú plochu, ktorá je v dezolátnom stave, stiahnu sa tam obrubníky a položí sa nový asfalt,“ uviedol Ondrejka. Táto investičná akcia si z mestskej kasy vyžiada 25 tisíc eur.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia