Zástupcovia Mondi SCP a mesta rokovali o spolupráci, dodávkach tepla, podpore športu

Zástupcovia Mondi SCP a mesta rokovali o spolupráci, dodávkach tepla, podpore športu

RedakciaAktuality5.12.2023

Primátor mesta Ružomberok Ľubomír Kubáň sa spolu s poslancami mestského zastupiteľstva stretol na neformálnom stretnutí s predstaviteľmi Mondi SCP. Papierne zastupoval predseda predstavenstva Miloslav Čurilla, zároveň zastupoval aj holding ECO-INVESTMENT, ktorý je jedným z dvoch akcionárov Mondi SCP.

Stretnutia sa zúčastnili aj prezident Mondi SCP Matjaž Gorjup, riaditeľka ľudských zdrojov Ivana Keyzlárová a vedúca životného prostredia Marianna Matajová. Po stretnutí sme primátorovi Ľubomírovi Kubáňovi položili niekoľko otázok.

Naplnili sa očakávania zo stretnutia, k akým záverom obe strany dospeli.

Nebolo v minulosti zvykom, aby sa celý poslanecký zbor stretával s čelnými predstaviteľmi papierní. Myslím, že obom stranám stretnutie pomohlo sa vzájomne poznať a otvoriť témy, ktoré nás trápia. Mesto a aj Mondi SCP čaká neľahké ekonomické obdobie a som rád, že hľadáme spolu cestu, ako si spoluprácou vzájomne pomôcť. Máme viacero spoločných tém. Napríklad zásobovanie teplom, dotkli sme sa potreby podpory pri mestotvorných projektoch, činnosti basketbalového a futbalového klubu. Diskutovali sme aj o pripravenosti Skiparku na zimnú sezónu a jeho ďalšom rozvoji. Diskutovaná téma bola aj ovzdušie a meranie imisií alebo územie SÓLO. Obe strany privítali možnosť ďalších  takýchto stretnutí.

Dohodli ste aj konkrétnu formu spolupráce?

Vnímam stretnutie ako začiatok dobrej komunikácie. Cieľ bolo pomenovať témy na ktorých budeme najbližšie pracovať. Dohodli sme sa, že budeme riešiť predĺženie zmluvy na dodávku tepla do CZT. Predstavitelia papierní potvrdili, že ešte do konca roka investične podporia sumou 30-tisíc eur projekt odkanalizovania sociálnej bytovky na Textilnej ulici. V súvislosti s diskutovaným kotlom na biomasu, sme sa dohodli na poslaneckej referenčnej návšteve podobnej prevádzky. Čaká nás diskusia o budúcnosti Mestského futbalového klubu, kde by malo mesto posilniť svoju pozíciu a financovanie najmä v súvislosti s výchovou mládeže. Poslanec Tomáš Klopta informoval hlavného sponzora o ambíciách mestského basketbalového klubu a o rokovaniach so Slovenskou basketbalovou asociáciou.

Diskutovali ste aj o oblasti mestotvorných aktivít ?

Áno, informovali sme, že poslanecký zbor sa v najbližšom mesiaci bude zaoberať kľúčovými investíciami mesta na najbližšie tri roky. Keď sa zjednotíme na prioritách, budeme rokovať o možnej spolupráci a podpore aj v tejto oblasti. V súvislosti s lokalitou SÓLO, v zložitej ekonomickej situácii nebude môcť byť táto téma prioritou, budeme musieť počkať. Pre rozvoj turizmu v meste je kľúčový Skipark. Konateľ Skiparku Andrej Farkaš nás informoval, že všetky vleky, lanovka a sedačka prešli potrebnými revíziami a prípravou na zimnú sezónu. Systém zasnežovania prešiel viacerými opravami, je v plnej prevádzke a zimné stredisko bude pripravené so všetkým dopravnými zariadeniami na zimnú sezónu. Napriek tomu budeme musieť v súvislosti so Skiparkom riešiť viacero projektov, ako je modernizácia zasnežovania, zdroj vody, opatrenia na Hrabovskej priehrade a riešenie parkovania.

Fotogaléria

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia