Zatúlajte sa do pravekého a stredovekého Ružomberka

Zatúlajte sa do pravekého a stredovekého Ružomberka

RedakciaAktuality31.1.2019

O tom, ako sa žilo v starom Ružomberku, o jarných tradíciach a zvykoch, o gastronómii, sakrálnych pamiatkach, prírodných krásach, pohlad na Vlkolínec, vianočné a adventné zvyky... to prináša staronové ružomberské podujatie.

Aj tieto témy budú dominovať počas Potuliek Ružomberkom, ktoré ako úspešné pokračovanie minuloročného podujatia štartujú už dnes 31. januára besedou Ružomberok v praveku a stredoveku. Úvodné stretnutie bude o 17:00 v Café Bistro chez les Moustiques na Nám. A. Hlinku 17.

Mesto Ružomberok si pripomenie Svetový deň turizmu celoročným podujatím Potulky mestom. Bude organizované pravidelne raz mesačne, vždy v posledný štvrtok mesiaca o 17:00. Počas každého večera bude hosťom a divákom ozrejmená niektorá z vybraných pasáží histórie Ružomberka,“ predstavila Gabriela Demčáková, vedúca oddelenia regionálnej politiky radnice.

Nasledujúce spoločné stretnutie bude 28. februára v mestskej knižnici. Beseda bude na tému Ako sa žilo v starom Ružomberku a v Liptove.

„Každý mesiac sa môžu všetci, ktorí prídu, tešiť na potulku či diskusiu pod vedením certifikovaného sprievodcu cestovného ruchu. Ako organizátori tak nadväzujeme na veľký záujem z minulého roku, kedy boli potulky prvý raz usporiadané,“ dodala Demčáková s tým, že celoročné podujatie je financované z členského príspevku mesta Ružomberok a OOCR Region Liptov s predpokladanými nákladmi do 1 500 eur.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia