Zbierka potravín pomôže ružomberským rodinám

Zbierka potravín pomôže ružomberským rodinám

RedakciaAktuality19.12.2019

Potravinová banka otvorila svoju predajňu v Ružomberku pred ôsmimi rokmi. Po novom ju môžete nájsť na Madačovej ulici.

Predajňa, resp. skôr výdajňa prevažne potravinárskeho tovaru je určená pre jednotlivcov v hmotnej núdzi. Ľudia, ktorí potrebujú jej pomoc si po splnení stanovených podmienok môžu podať žiadosť na oddelení sociálnych služieb a zdravotníctva, Mestského úradu v Ružomberku.
Potravinová banka pre nich celoročne zhromažďuje potraviny prevažne z obchodnej siete, v období Vianoc prichádza pomoc aj od firiem, alebo iných združení.

Zamestnanci spoločnosti Mondi SCP a Mestského úradu v Ružomberku sa už niekoľko rokov zapájajú do zbierky suchých potravín pre týchto občanov a rodiny z mesta. Vďaka ich podpore si ľudia v hmotnej a sociálnej núdzi vylepšia situáciu v domácnostiach.

Veľmi nás teší táto pomoc, ľudia zo skromnejších pomerov ocenia potraviny, ktoré sa nám podarili vyzbierať – konzervy s mrkvou, hráškom, olej, či cukor. Ide o potraviny, ktoré sa zaiste v tomto čase zídu,“ povedal pre náš portál Pavol Chriščanovský, vedúci mestskej potravinovej banky Slniečko. Doplnil, že v ružomberskej banke evidujú približne stovku rodín v hmotnej núdzi.

Veríme, že aj vďaka našej pomoci budú mať občania a rodiny v núdzi o niečo krajšie Vianoce,“ dodala hovorkyňa papierní, Martina Piláriková.

© 2023 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia