Žiaci sa dnes vrátili do školských lavíc

Žiaci sa dnes vrátili do školských lavíc

RedakciaAktuality2.9.2019

Úsmev, očakávanie, ale i slzy. Aj taký bol prvý deň v škole. Otvorenie nového školského roka dnes privítali na základných aj stredných školách. My sme sa boli pozrieť, ako to vyzeralo na Základnej škole Klačno, ktorú navštevuje okolo 400 školákov. Prípravy na nový školský rok prebiehali tradične. Učitelia si dali záležať aj na triedach, v ktorých žiaci pobudnú najbližšie mesiace.

Základnú školu na Klačne bude navštevovať 33 prvákov

Za žiakmi sa tam vybral aj primátor mesta Ružomberok Igor Čombor, ktorý sa zúčastnil slávnostného otvorenia školského roka.

Základná škola na Klačne dosahuje dobré výsledky, za to treba vysloviť poďakovanie učiteľskému zboru a pánovi riaditeľovi. Škola má perspektívu. Dnes žijeme v moderných časoch, kedy je vzdelanie nutné ku tomu, aby človek naplnil svoje ambície. Vážte si, že sa môžete vzdelávať, aby ste v živote vďaka získaným vedomostiam naplnili svoje plány,“ prihovoril sa žiakom primátor I. Čombor.

Od školského roku 2004/05 sú neodmysliteľnou súčasťou školy na Klačne športové triedy so zameraním na futbal, tzv."futbalové triedy". Futbalisti sa úspešne zúčastňujú rôznych aj medzinárodných podujatí a súťaží pod vedením profesionálnych trénerov MFK Ružomberok. Škola ponúka žiakom možnosť vzdelávať sa v moderne vybavenej škole pod vedením kvalitných pedagógov.

Riaditeľ Základnej školy Klačno Mojmír Šrobár a primátor Igor Čombor

Takto sa vám prihováram už 24 krát, ani sa mi to nechce veriť. Na základe výsledkov žiakov naša škola patrí medzi najlepšie v regióne. Naši žiaci v minulom školskom roku úspešne reprezentovali školu v okresných, krajských ale aj celoslovenských súťažiach. Výsledky sú snahou našich učiteľov, žiakov a podmienok, ktoré škola vytvára,“ povedal vo svojom príhovore riaditeľ Základnej školy Klačno, Mojmír Šrobár.

V rámci spustenia projektu obedy zadarmo je škola podľa jeho slov pripravená, avšak až prax ukáže, kde sú nedostatky. Základná škola Klačno v rámci spustenia tohto projektu rozšírila kapacity na výdaj jedla. „Štát bude dotovať stravu sumou 1,2 EUR. Rodič musí vyplniť prihlášku, bez nej žiak na obed nemá nárok. Samozrejme žiak musí byť v škole a obed si odobrať,“ doplnil Šrobár.

V rámci investičného dobudovania ružomberskej futbalovej akadémie finišujú práce na dvoch projektoch v areáli Základnej školy Klačno. Ide o nové tréningové ihrisko s umelou trávou a o nadstavbu budovy s vybudovaním a zariadením 34 ubytovacích miest pre žiakov.

Okolo 400 žiakov sa po príhovoroch rozpŕchli do svojich lavíc, kde so svojimi triednymi učiteľmi prebrali nový rozvrh.

Školáci v Ružomberku dnes prekročili brány na 9 základných a 9 stredných školách. Do školských lavíc si prvýkrát zasadlo 295 žiakov, 32 žiakov je zapísaných v nultom ročníku.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia