Živé prenosy z farského kostola budú vysielať od dnes

Živé prenosy z farského kostola budú vysielať od dnes

RedakciaAktuality23.3.2020

Konferencia biskupov Slovenska, vzhľadom na aktuálnu situáciu stanovila, aby sa verejné bohoslužby nekonali v katolíckych kostoloch do konca tohto mesiaca. Dekan farnosti sv. Ondreja Dušan Škrabek sa so svojimi spolubratmi preto rozhodli, farskú rodinu povzbudiť cez online prenosy z farského kostola. „Vzhľadom na pokračujúcu mimoriadnu situáciu nebezpečenstva šírenia koronavírusu sme pre svojich veriacich pripravili nové možnosti, prostredníctvom ktorých budeme ešte viac duchovne spojení,“ približuje dekan farnosti, Dušan Škrabek.

Online prenosy môžu veriaci sledovať cez stránku farnosti TU

Zároveň sa veriaci môžu od dnes zapojiť do živej modlitbovej reťaze modlitby posvätného ruženca, ku ktorej dekan farnosti s kňazmi všetkých povzbudzujú. „Sme poväčšine doma, čas trávime pri všeličom. Darujme z neho aj Bohu, ktorý je nad všetkým a od ktorého všetko závisí. Zapojme sa do modlitbovej reťaze duchovnou zbraňou, ktorou je modlitba svätého ruženca, aby sme prostredníctvom nej, na príhovor Panny Márie, vyprosovali Božiu pomoc a ochranu,“ povedal Dušan Škrabek. Bližšie informácie o modlitbovej reťazi modlitby posvätného ruženca nájdete TU

Evanjelická cirkev augsburského vyznania v Ružomberku sa chce v tomto období venovať naďalej rozsievaniu nedeľného posolstva.

David Bázlik, Zdroj foto: ECAV Ružomberok

My prostredníctvom vlastnej facebookovej stránky ECAV Ružomberok už od minulej nedele na nej uverejňujeme kázeň resp. biblické posolstvo. Nie sú to klasické bohoslužby vzhľadom na to, že u nás majú zmysel len za účasti zhromaždenia. V týchto ťažkých časoch je naším cieľom skôr duchovné zamyslenie. Starším ľuďom rozposielame kázne v písomnej forme po rodinných príslušníkoch,“ priblížil pre náš portál evanjelický farár, David Bázlik.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia