Zlodej nechal v obchode občiansky preukaz aj telefóne číslo

Zlodej nechal v obchode občiansky preukaz aj telefóne číslo

RedakciaAktuality5.2.2024

Nezvyčajný prípad riešili mestskí policajti koncom januára. O pomoc ich požiadala predavačka z obchodného reťazca na Bystrickej ceste.

Policajtom vysvetlila, že pred hodinou mali v predajni muža, ktorý rozbil fľašu alkoholu. Nemal pri sebe peniaze na úhradu škody a bol v predajni aj s malým dieťaťom v kočíku. S mužom sa preto dohodla na uhradení škody, podozrivý jej predložil občiansky preukaz a nechal telefónne číslo. Potom z predajne odišiel.

Obsluha si neskôr prehrala záznam, ako k rozbitiu fľaše došlo. „Vtedy zistila, že muž okrem rozbitej fľaše ukradol aj dve ďalšie fľaše alkoholu, ktoré skryl v kočíku. Našťastie však nechal v obchode svoje osobné údaje. Policajti udelili 31-ročnému zlodejovi z okresu Ružomberok blokovú pokutu v hornej hranici sadzby,“ informoval preventista mestskej polície Roman Jankovič.

Muž bude musieť ešte uhradiť škodu nie za jednu, ale za všetky tri fľaše v hodnote viac ako 45 eur. Mestskí policajti riešili ďalšiu krádež v potravinách na sídlisku Baničné. Tovar sa pokúsila ukradnúť 67-ročná žena z okresu Ružomberok. Aj v tomto prípade išlo o priestupok proti majetku, ktorý vyriešili na mieste pokutou.

Mestskí strážcovia zákona počas januára riešili aj prípady používania alkoholu na ulici. Medzi pristihnutými sa ocitol aj 16-ročný chlapec, v dychu mal 0,33 mg/l, čo predstavuje 0,69 promile alkoholu v krvi. Mladík policajtom uviedol, že alkohol požíval doma na rodinnej oslave.

Policajti pri ďalších zásahoch odovzdali majiteľom dve peňaženky, riešili opitých bezdomovcov, pomohli dezorientovanému seniorovi, ale aj bezdomovkyni s psychickými problémami, ktorá rozmýšľala nad samovraždou.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia