Zlodej sa vlámal do mestského úradu

Zlodej sa vlámal do mestského úradu

RedakciaAktuality12.10.2022

Rušný týždeň majú za sebou ružomberskí mestskí policajti. V utorok, 4. októbra, signalizoval pult centrálnej ochrany poplach v mestskom úrade. Na kamerách monitorujúcich vnútorné priestory úradu bolo vidieť, ako átriom prechádza neznámy muž. Vyslaná hliadka našla zo zadnej strany budovy vylomené dvere. Zabezpečila preto objekt a privolala na pomoc aj štátnu políciu.

Asi si chcel len pospať

Operačný príslušník prezeral záznamy. „Videl, že podozrivý po tom, ako ho zachytili senzory a spustil sa zvukový alarm, z úradu utiekol. Zo záznamov kamier v okolí úradu bolo vidieť pohyb páchateľa, no stratil sa na miestach, kde kamery nie sú,“ povedal preventista mestskej polície Roman Jankovič.

Hliadka, ktorá si prišla prezrieť záznamy zistila, že podozrivého pozná. Išlo o 30-ročného muža z Ružomberka, ktorého len hodinu predtým na základe oznámenia riešili na Mostovej ulici, pretože spal na chodbe bytového domu. Povedal, že išiel na vlak a pred odchodom si chcel vo vchode len pospať. Hliadka ho vyviedla z vchodu a poučila, že čakať na vlak môže v čakárni. Na základe opisu sa štátnej polícii podarilo muža neskôr zadržať.

Opitý v školskej lavici

Vo štvrtok, 6. októbra, požiadali mestských policajtov o pomoc z jednej stredných škôl v meste. Vedenie školy oznámilo, že v triede majú dvoch žiakov, ktorí javia známky požitia alkoholu.

Hliadka zistila, že ide o 17-ročného chlapca a dievča. Obidvaja boli podrobení orientačnej dychovej skúške. „Dievča malo negatívny výsledok, chlapec mal však v dychu 0,85 promile alkoholu. Uviedol, že pil cestou do školy,“ povedal Jankovič.

Porušením zákazu požívania alkoholických nápojov mladistvou osobou sa ďalej zaoberá poverený príslušník mestskej polície, ktorý to oznámi príslušným orgánom. Za požívanie alkoholu na verejnosti mladíkovi dali blokovú pokutu a oznámili to jeho rodičom.

Napadol hliadku

Alkoholom sa posilnil aj muž, ktorý 2. októbra v bare na Námestí Andreja Hlinku vulgárne nadával hosťom. Obsluha mala obavy, že ich napadne aj fyzicky, preto zavolala mestskú políciu. Išlo o 40-ročného Ružomberčana, ktorý sa ešte aj v prítomnosti hliadky vyhrážal jednému zákazníkovi.

V záujme obnovenia verejného poriadku bol muž vyzvaný, aby podnik opustil. Na výzvy nereagoval, nereagoval ani na výstrahu, že bude vyvedený za použitia donucovacích prostriedkov.

„Policajti ho za použitia hmatov vyviedli a upozornili, aby sa do podniku nevracal. Následne na to Ružomberčan zaútočil na hliadku, museli byť voči nemu použité donucovacie prostriedky,“ povedal Jankovič.

Zadržali ho a v zmysle zákona odovzdali na obvodnom oddelení pre podozrenie zo spáchania trestného činu útoku na verejného činiteľa.

Volanie o pomoc

V nedeľu 2. októbra, niekoľko minút pred druhou hodinou v noci, sa na mestskú políciu obrátil obyvateľ ulice I. Houdeka. Uviedol, že zo susedného bytu počuje krik o pomoc. Suseda mali pred časom priviesť z nemocnice na vozíčku, no na zvonenie nikto neotvára. „Hliadke po zabúchaní na dvere otvorila manželka. Policajti zistili, že starší pán potreboval ísť na toaletu, spadol a manželia si nevedeli sami pomôcť. Hliadka mužovi pomohla dostať sa bezpečne do postele,“ dodal Roman Jankovič.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia