Zmeny v autobusovej doprave potrvajú týždeň

Zmeny v autobusovej doprave potrvajú týždeň

RedakciaAktuality12.2.2024

Príchod jarných prázdnin prinesie zmenu v regionálnej aj mestskej autobusovej doprave. Autobusy spoločnosti ARRIVA Liorbus v Žilinskom kraji budú počas tohto obdobia premávať v prázdninovom režime, o čom v cestovných poriadkoch informujú značky uvedené pod číslom spoja.

Spoje, ktoré nepremávajú počas prázdnin, sú označené značkou 10, zatiaľ čo značka 11 označuje spoje, ktoré premávajú len cez školské prázdniny.

Zmena platí od pondelka 19. 2. 2024 do piatku 23. 2. 2024 v prímestskej doprave v regiónoch Oravy a Liptova v Žilinskom kraji aj pre mestskú dopravu v Liptovskom Mikuláši a Dolnom Kubíne.

„Počas školských prázdnin sú spoje, ktoré využívajú žiaci a študenti, menej vyťažené. Prázdninový režim zahrnutý v cestovných poriadkoch nám umožňuje zabezpečovať dopravu efektívne a prispôsobiť počet vypravených spojov potrebám našich cestujúcich,“ povedala Jana Benčová, výkonná riaditeľka spoločnosti ARRIVA Liorbus.

Upozornila, že víkendové spoje sa nemenia. V sobotu 17. februára a 24. februára budú autobusy ARRIVA Liorbus premávať rovnako, ako počas akejkoľvek inej soboty v roku. V nedeľu 18. februára a 25. februára vypraví dopravca všetky svoje prímestské a mestské autobusové spoje ako v nedeľu a štátom uznané sviatky.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia