Známemu výrobcovi hračiek z Lúžnej podpálili dielňu, ľudia na Facebooku mu pomáhajú

Známemu výrobcovi hračiek z Lúžnej podpálili dielňu, ľudia na Facebooku mu pomáhajú

RedakciaAktuality27.11.2018

To, čo sa stalo zistil Ladislav Kurnota v pondelok ráno. Svoju dielňu, v ktorej vyrábal ekologické drevené hračky a privyrábal si tak na živobytie pre svoju rodinu našiel úplne zničenú. “Ani neviem čo mám povedať. Ako mám reagovať. Ľudia, čo škodia a ničia životy druhých ľudí, čo sa len snažia o obyčajný život. Ako? Prečo? ... Dnes ráno, v čase keď som nebol doma, mi niekto úmyselne podpálil dielňu, všetko je preč. Cirkuláre, sústruhy, frézy, hobľovačka, dlabačka, flexibrúsky, vypiľovačky, brúsky, pílove pásy, píly, materiál. Všetok čas, ktorý som prežil v tejto dielni, na tomto mieste! Všetky moje nápady a výmysly! .... Od elektrických strojov až po ručné nástroje, priestory... Je po všetkom!,” napísal Ladislav Kurnota v statuse na Facebooku. Sám sa stará o postihnutú dcérku a o to viac naňho táto tragédia doľahla.

“Už dlhé roky som sa živil výrobou a predajom drevených hračiek a suvenírov. Bohužiaľ nedokážem pokračovať, pretože nemám nič, nemám z čoho ani s čím a vlastne ani kde....Tento príspevok je určený pre ľudí, ktorí mi chcú pomôcť, čo i len jednou korunou, pretože ja sám nedokážem ďalej fungovať….,” dodáva zúfalý Ladislav Kurnota vo svojom statuse na sociálnej sieti. V utorok na obed zdieľalo status s jeho príbehom už viac ako 4500 ľudí.

​Začali sa ozývať aj prví ľudia, ktorí chcú pánovi Kurnotovi pomôcť. “Dostávam veľmi veľa žiadostí o kúpu hračiek. Vzhľadom k tomu, že som momentálne zavalený kopou práce a záležitostí ohľadne pozostatkov dielne a vecí s týmto súvisiacimi, nemám dostatok času sledovať všetky komentáre. Ďakujem všetkým a ďakujem za porozumenie a trpezlivosť,” píše Kurnota.

Ak chcete a môžete pánovi Ladislavovi Kurnotovi akýmkoľvek spôsobom pomôcť, pripájame aj jeho kontaktné údaje a číslo účtu:

0918 649 854

SK30 0200 0000 0039 6064 6953

(foto: Ladislav Kurnota/facebook)

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia