Zo starej polikliniky covidový pavilón

Zo starej polikliniky covidový pavilón

RedakciaAktuality21.5.2020

Do konca mája 2020 ukončia stavebné úpravy v novom covidovom pavilóne, ktorý budú postupne zariaďovať. Informáciu pre náš portál potvrdila hovorkyňa ÚVN Petra Dišková.Aj napriek zlepšujúcej situácii s ochorením Covid - 19 bude mať ÚVN SNP Ružomberok - FN aj naďalej k dispozícii lôžka v covidovom pavilóne a ďalších 35 lôžok v budove Kliniky infektológie.

Pavilón bude vyhradený pre covidových pacientov a na každom z troch poschodí sa bude nachádzať 20 lôžok, teda dokopy 60 lôžok.

Päť lôžok bude pre intenzívnu starostlivosť s pľúcnou ventiláciou, ďalších v rovnakom počte pre intenzívnu starostlivosť bez umelej podpory dýchania a 10 poslúži pre intermediálnu starostlivosť,“ priblížila hovorkyňa nemocnice.

Doplnila, že vďaka otvoreniu nového pavilónu na Považskej ulici sa nemocnici podarí uvoľniť značnú časť lôžok, ktoré boli reprofilizované po jednotlivých oddeleniach.

Zrekonštruované priestory mali pôvodne slúžiť ako ubytovacie zariadenie pre lekárov, ktorých má nemocnica nedostatok. Nemocnica sa k myšlienke bytov pre lekárov vráti po odznení akejkoľvek hrozby spojenej s koronavírusom. Nateraz tento plán kvôli pandémii stopla.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia