Zrazená chodkyňa a krádež v obchode. Aj to riešili ružomberskí policajti

Zrazená chodkyňa a krádež v obchode. Aj to riešili ružomberskí policajti

RedakciaAktuality15.2.2019

Žena šoférovala pod vplyvom alkoholu

Polícia obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 31 ročnú vodička z Martina, keď 12. februára po druhej hodine v noci viedla osobné motorové vozidlo značky Peugeot 508 po obci Ľubochňa, kde bola z dôvodu nekoordinovanej jazdy zastavená a kontrolovaná hliadkou Obvodného oddelenia PZ Ružomberok. Po riadnom poučení sa podrobila dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,72 mg/l (1,50 promile) alkoholu v dychu. Vodičke bol na mieste zadržaný vodičský preukaz a bola prevezená na políciu a umiestnená do cely predbežného zadržania. Vyšetrovateľ vzniesol obžalobu.

Zrazená chodkyňa na priechode pre chodcov

V ten istý deň, pred pol siedmou ráno, došlo v Ružomberku k dopravnej nehode, kde 32 ročná vodička zo Štiavničky na Hyundai Santa Fe na Dončovej ulici zachytila chodkyňu na priechode pre chodcov. Utrpela zranenia s dobou liečenia do 14 dní, alkohol pri dopravnej nehode nezistili. Vodička je stíhaná na slobode. (OPRAVA informácie 18. februára 2019 9:50 red)

Nezaplatil nákup

Polícia obvinla z prečinu krádeže 35 ročného muža z Levoče. Pred 20 hod. vyšiel z predajnej plochy Tesca a odcudzil tovar v hodnote 457,55 eur. Využil neprítomnosť pracovníkov na informáciách a z predajnej plochy prešiel s nákupným vozíkom cez pult informácií bez zaplatenia, vyšiel von na parkovisko, kde bol zastavený pracovníkom SBS. Vyšetrovanie bolo ukončené s návrhom na podanie obžaloby.

Polícia upozorňuje:

Chodci a cyklisti sú najzraniteľnejšími účastníkmi cestnej premávky. Pri prechádzaní cez cestu treba byť ostražitý a používať vyznačené priechody. Stačí jedna sekunda a život sa môže zmeniť v jej okamihu. Odporúčame chodcom radšej sa viac krát presvedčiť či je bezpečné cez cestu prejsť. Za zníženej viditeľnosti nezabúdajte na reflexné doplnky. Naopak vodiči musia predvídať a sledovať situáciu hlavne pri jazde sídliskami a cez priechody pre chodcov.

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia