Zrekonštruované priestory v centre sociálnych služieb

Zrekonštruované priestory v centre sociálnych služieb

RedakciaAktuality15.12.2023

V uplynulých mesiacov sa uskutočnili stavebné práce v Centre sociálnych služieb (CSS) v Likavke, ktoré stali takmer 338 tisíc eur. Zrekonštruovali tam nevyhovujúce priestory práčovne.

Stavebné úpravy v zariadení prebiehali v období 04/2023 – 09/2023 na I. NP v bloku C. Pred rekonštrukciou sa tu nachádzali skladovacie priestory, práčovňa, sklady prádla, WC, výlevka a zázemie pre zamestnancov. Stavebné úpravy priestorov práčovne zahŕňali demontáže dverí, výmena interiérových rozvodov elektroinštalácie, vodovodu, vykurovania, splaškovej kanalizácie. Realizovali sa demontáže pôvodných podláh, priečok, obkladov, svietidiel, doplnkových predmetov. Zmenila sa dispozícia priestorov, pribudla nová kuchynská linka, nové výplňové konštrukcie, nové drevené dvere a repasované boli všetky omietky.

„Projekt novej elektroinštalácie riešil úpravu rozvádzačov, osvetlenia, zásuvkovú inštaláciu a napojenie technologických spotrebičov. Realizovali sa tiež nové podlahy, obklady, ústredné kúrenie , nové stropné konštrukcie aj odvetranie priestorov prostredníctvom vzduchotechniky,“
informoval Peter Mrvečka, riaditeľ odboru investícií Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK).

Stavebné úpravy v celkovej výške 337 769 € s DPH boli financované zo zdrojov Žilinského samosprávneho kraja. Jeho predsedníčka Erika Jurinová v tejto súvislosti uviedla: „Oblasť sociálnej starostlivosti patrí dlhodobo medzi naše priority. Našim zámerom je systematicky zlepšovať podmienky pre pracovníkov v sociálnych službách, vytvárať pre nich kvalitné a bezpečné priestory a pomáhať im v rozvíjaní ich schopností. Každoročne ide na poskytovanie sociálnych služieb v kraji vysoká čiastka, tento rok je to takmer 43 miliónov eur.

V tomto roku uplynulo už 60 rokov od vznikuk likavského CSS. Poskytuje pobytové sociálne služby dospelým osobám na riešenie nepriaznivej sociálnej situácie z dôvodu ťažkého zdravotného postihnutia, nepriaznivého zdravotného stavu alebo z dôvodu dovŕšenia dôchodkového veku. Celková kapacita zariadenia je 245 miest.

Fotogaléria

Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia