Zrušili mimoriadnu situáciu

Zrušili mimoriadnu situáciu

RedakciaAktuality6.2.2023

„Naďalej však žiadame o zvýšenú opatrnosť na cestách a chodníkoch v meste. Vodiči by mali prispôsobiť spôsob jazdy aktuálnemu stavu vozovky, odporúčané je nejazdiť rýchlo, dodržiavať dostatočný odstup od vozidiel a venovať zvýšenú pozornosť príprave auta pred jazdou očistením snehu a ľadu,“ uviedol ružomberský krízový štáb.

V okrese Ružomberok aktuálne platí výstraha 2. stupňa, ktorá sa týka nízkych teplôt. V utorok by sa podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) mali mrazy zmierniť a platiť bude výstraha 1. stupňa.

V noci z nedele na pondelok ( z 5. na 6. februára) na Liptove klesli teploty aj na mínus 21 stupňov Celzia. Podľa SHMÚ ju namerali na stanici Ružomberok -Štiavnička, ktorá bola najnižšia tohtoročnčná teplota na Slovensku. Druhý najchladnejší bol Liptovský Mikuláš a Čierny Balog, zhodne -20,4°C. SHMÚ očakáva, že nočné teploty z pondelka na utorok (zo 6. na 7. februára) môžu poklesnúť v Ružomberskom okrese aj na mínus 20 až mínus 23 stupňov Celzia. Podobne nízky teploty by mali pretrvať na dolnom Liptove aj zo 7. na 8. februára.

Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia