Županka Erika Jurinová mala pracovný program v Ružomberku

Županka Erika Jurinová mala pracovný program v Ružomberku

RedakciaAktuality6.4.2019

Prvá županka Slovenska, začala s návštevou nášho mesta v piatok 5.4. 2019 krátko po 8.oo hodine v priestoroch Školy úžitkového výtvarníctva. Riaditeľka školy Danica Školníková, ktorá bola mimochodom minulý mesiac ocenená za svoju pedagogickú činnosť, ju slávnostne uviedla do priestorov auly, kde diskutovala so študentmi.

Predsedníčka ŽSK počas návštevy Školy úžitkového výtvarnictva

Cieľom stretnutia bolo poslucháčom predstaviť kraj, čo do samosprávy spadá a zároveň aké kompetencie mu prináležia.

Na prednáške sa zúčastnili poslanci Žilinského samosprávneho kraja za ružomberský okres, Ján Bednárik, Ľubomír Kubáň, Dušan Lauko, Michal Slašťan

Predsedníčka Erika Jurinová počas svojej prednášky, vyzdvihla ich prácu a prezradila, že požiadavky pre Ružomberok vždy prednášajú ako tím. Problém riešia spolu, a tým má ich požiadavka veľkú váhu. A to sa jej páči, ako prezentujú záujmy občanov Dolného Liptova.

Práve som sa dozvedela, že všetky stredné školy v Ružomberku medzi sebou pekne spolupracujú, čo ma veľmi teší. To zameranie každej vašej strednej školy je iné, práve preto tá spolupráca tak funguje. V rámci vášho mesta som navštívila štyri školy. Je cítiť, že pedagógovia dávajú všetko zo seba. Práce na Škole úžitkového výtvarníctva svedčia o šikovnosti a vzájomnom vzťahu medzi profesorom a študentom. Našou prioritou na kraji je už len vytvárať podmienky, aby sa vašim ružomberským pedagógom dobre učilo a vám študentom dobre prijímalo nové vedomosti a zručnosti,“ zhodnotila pre Žijem v Ružomberku Erika Jurinová.

Rovnako v dopoludňajších hodinách navštívila Spojenú školu v Ružomberku, kde ju čakal rovnaký program. O 13.00 sa zúčastnila spomienky 74. výročia oslobodenia mesta Ružomberok. Posledné miesto, jej pracovného výjazdu bola návšteva Centra sociálnych služieb Trojlístok. Tu hovorila na tému sociálneho zabezpečenia, prevencie a starostlivosti o seniorov a klientov mentálnym a zdravotným postihnutím.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia