Kam za raňajkami v Ružomberku?

Kam za raňajkami v Ružomberku?

RedakciaBlog11.3.2019

Raňajky v globále

Vedci v desiatkach štúdií dospeli k záveru, že pravidelné raňajkovanie je najlepšou stratégiou pre udržanie telesnej hmotnosti a pre obmedzenie obezity. Raňajky zvyšujú celkový pocit sýtosti a umožňujú kontrolovať a obmedzovať množstvo energie, ktoré telu dodávame počas dňa. Preto, ak ich nestíhate doma, môžete si ich v pokoji vychutnať mimo, cestou za pracovnými povinnosťami.

V Ružomberku rozbehli myšlienku spomínaného menu štyri prevádzky. Café Bistro chez les Moustiques, Liptáčik RK-syrové špeciality, Cafe bar Central a Déjà vu café bar.

Z hľadiska objektívnosti som všetkým štyrom prevádzkam zaslala otázky a odpovede nájdete v príspevku ďalej.

Kde vznikla myšlienka, prvotný nápad?

Café Bistro chez les Moustiques - podávať raňajky je celosvetovým trendom, obzvlášť vo Francúzsku, ktorého čaro sme chceli priniesť Ružomberčanom, nie len skrz zážitkový interiér. Chceli sme ponúknuť možnosť stretnúť sa pri spoločnom jedle a káve už od skorých ranných hodín kolegom, obchodným partnerom, kamarátom. Takéto stretnutia vedia byť veľmi pozitívne a inšpiratívne.

Liptáčik RK-syrové špeciality – myšlienka vznikla, keď sme hľadali ďalší nový a väčší priestor na predaj našich syrových špecialít. Našli sme nádherný priestor, aj s terasou v centre pešej zóny na ulici Podhora. Ponorila som sa do myšlienky z čias detstva - mliečny bar, raňajky, kakao, čerstvé šaláty s chrumkavým čerstvým pečivom, hemendex. Nič také tu v Ružomberku nie je. Pustila som sa do toho, bude mliečny bar a hotovo. Tým skôr narodeným sa to veľmi páči.

Cafe bar Central - prvotný nápad vznikol, keď ráno ľudia ku kávičke pýtali aj niečo malé pod zub. Tak isto v období, keď sme sa pohrávali s touto myšlienkou v Ružomberku nebola žiadna možnosť naraňajkovať sa, dať si pred obedové menu.

Cafe bar Central

Je o raňajky v meste záujem?

Café Bistro chez les Moustiques - priniesť raňajky v takejto podobe do Ružomberka bol správny krok. Tešíme sa záujmu zo strany ľudí, ktorí vnášajú chcený ruch a atmosféru žijúceho mesta do našej prevádzky.

Liptáčik RK-syrové špeciality - o raňajky začína byť čoraz väčší záujem. Hlavne osoby, ktoré v skorých ranných hodinách navštevujú lekárov, častokrát na lačno, bez raňajok, kávy a obed ešte veľmi ďaleko.

Cafe bar Central - určite áno, stále viac ľudí rado zájde na raňajky mimo domu s priateľmi.

Déjà vu café bar - keďže sa o raňajky u nás dožadujú samotní zákazníci, v blízkom čase plánujeme rozšíriť našu ponuku.

Liptáčik RK-syrové špeciality

Z koľkých druhov menu si môže hosť vybrať?

Café Bistro chez les Moustiques - ponúkame slané a sladké varianty raňajkového menu. Ak by sme to počítali, môžete u nás 11 krát raňajkovať bez opakovania tej istej varianty. Nesmieme zabudnúť na možnosť výberu jedného z troch nápojov, ktorý je zahrnutý v cene (džús, minerálka, káva).

Liptáčik RK-syrové špeciality – v ponuke máme viac než 10 druhov raňajok, sladké a slané raňajky.

Cafe bar Central – v našej kaviarni je možné si vybrať sladké raňajky a slané v podobe nátierok . V rámci menu je ponúkaný aj nápoj.

Déjà vu café bar - naša kaviareň je otvorená od 7:30hod a naši hostia si zatiaľ môžu pochutnať na čerstvých croissantoch s maslom, džemom alebo nutelou, prípadne bábovke. A samozrejme k tomu lahodná kávička, ako sa patrí.

Déjà vu café bar

Do akej hodiny je možné sa u vás naraňajkovať?

Café Bistro chez les Moustiques - raňajky u nás ponúkame od pondelka do nedele vždy do 10:30. V čase raňajkového menu je k dispozícií aj stále, bistro menu.

Liptáčik RK-syrové špeciality – v ponuke máme viac než 10 druhov raňajok, sladké a slané raňajky ,ktoré pripravujeme od 7:00 až do 15:30 . Mnohí sa tomu tešia, fandia nám. Našim cieľom je, aby sa ľudia aj turisti zastavili, nakúpili a občerstvili sa. Mamičky zisťujú, že je tu možnosť prísť aj s menšími detičkami, ktorým sme vyhradili detsky kútik, dokonca tu jedna mamička v pokoji nadojčila svoju dcérku.

Cafe bar Central - raňajky podávame do 12:00.

Déjà vu café bar - ponuka nie je časovo obmedzená.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia