Odkaz primátora Igora Čombora všetkým ženám

Odkaz primátora Igora Čombora všetkým ženám

RedakciaBlog8.3.2019

Milé slečny a dámy,

8. marca si celý svet pripomína Medzinárodný deň žien. Sviatok, ktorého história siaha až do minulého storočia, keď sa tisícky žien postavilo za svoje práva a vybojovalo si to, na čo muži vtedy zabúdali. Aj dnes my muži zabúdame na množstvo veľmi dôležitých vecí – na tom sa už asi ťažko niečo zmení. No to, že ste to s nami doteraz vydržali a to, že to s nami snáď ešte vydržíte, si zaslúži rešpekt.
Ako primátor, manžel, otec a starý otec mám to šťastie, že ma ženy obklopujú každý deň po celý rok. Síce ako každý iný muž mi občas chýba pozornosť či pochopenie, nič to nemení na fakte, že som rád, že vás máme.
Keď som začínal ako mladý lekár, bez žien by to bolo veľmi ťažké. Rovnako aj pri budovaní našej nemocnice, ktorá dodnes vyhráva rebríčky výnimočnosti na Slovensku, by som sa bez jemnejšieho pohlavia nezaobišiel. Nakoniec aj dnes na úrade mám okolo seba mnohé kľúčové ženy nášho mesta.
Dovoľte mi preto, aby som vám všetkým srdečne zablahoželal k dnešnému sviatku. Ako primátor mesta, ktoré má vo svojom erbe ružu, vám ju symbolicky odovzdávam a prajem vám len to najlepšie, zdravie, šťastie a lásku. Aby vám nikdy nič nechýbalo a aby sme vás my muži moc nehnevali. A ak budeme, odpusťte nám to, my sme už raz takí.

Igor Čombor
primátor, manžel, otec a starý otec

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia