Radšej sa veľa nesnaž, alebo nič nerob

Radšej sa veľa nesnaž, alebo nič nerob

Ján SvrčekBlog19.10.2023

Pripraviť okrúhly ročník, prípadne ho ešte vylepšiť, alebo radšej to zabaliť. Pred takouto dilemou sú organizátori tradičného bežeckého podujatia v Ružomberku, ktoré z roka na roka sa snažili po všetkých stránkach posúvať vyššie. Napríklad, keď prišla na svet Ružomberská bežecká liga, okamžite nalinkovali do programu aj detské a žiacke kategórie. Spokojnosť účastníkov a skvelá atmosféra vždy boli pre tím zanietencov najväčšou odmenou. Žiaľ, „bodovačom“ z poradného orgánu ružomberského mestského zastupiteľstva sa takýto úspešný podnik asi veľmi nepozdáva. Úsilie rýdzich dobrovoľníkov spoza stola „odmenili“ skrátením dotácie, v porovnaní s predchádzajúcim rokom o 36 percent. Podpredseda športovej komisie ešte predtým avizoval, že celkove financie na projekty pôjdu v priemere o dvadsať percent dole. No napokon v tomto konkrétnom prípade prišla tvrdá rana priamo na bradu.

Jednotlivé projekty obodovali členovia komisie, znela odpoveď, prečo až taký úder dostala akcia, ktorá je po každej stránke na špičkovej úrovni? Údajne o niečo viac „experti“ dokonca odklepli behu v mestskej časti, ktorý sa už pred pár rôčkami vytratil z atletickej mapy a ani teraz ho nemal kto zorganizovať. Takmer na žiadnom „dotovanom“ športovom podujatí, nenájdete člena komisie, okrem z vlastného klubu, no ortieľ naša „prokuratúra“ dokáže vyriecť. A bez problémov.

Takže, vážne treba zvážiť, či radšej s „bodovačmi“ sa nerozlúčiť a termínovku, už v budúcom roku vyčistiť o jedno športové „stretko“. A „známkovači“, môžu vytiahnuť „kartičky“ pre iné projekty, s ktorými sa, samozrejme, oboznámia len z popisu v žiadostiach.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia